Ostatnie sierpniowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2011 08:00
26 sierpnia na ekrany kin wszedł m.in. najnowszy obraz Woody’ego Allena, remake horroru i film będący połączeniem westernu z science fiction, czyli po kolei "O północy w Paryżu", "Nie bój się ciemności" oraz "Kowboje i obcy".
Audio

 

– Film "O północy w Paryżu" zbiera bardzo dobre recenzje. I słusznie – zauważa Łukasz Muszyński, krytyk filmowy. Jak tłumaczy, Woody Allen już od kilku lat zbierał się do nakręcenia tego obrazu, ale wciąż brakowało mu funduszy. Potrzebował dużo pieniędzy, gdyż akcja filmu dzieje się zarówno w czasach współczesnych, jak i w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Obraz jest więc dopracowany i dobrze przemyślany.

Film warto zobaczyć także ze względu na doborową obsadę. Na ekranie pojawiają się, bowiem takie gwiazdy światowego kina, jak Marion Cotillard, Rachel McAdams, Owen Wilson czy Adrien Brody. Ocena Łukasza Muszyńskiego: 8 na 10 punktów.

Zobacz trailer:


"Nie bój się ciemności" to horror będący remakem produkcji telewizyjnej z lat siedemdziesiątych. – Obraz bardzo klasyczny, czyli jest dom, piwnica, rodzice i dziecko i coś straszy… – opowiada Muszyński.

Jak zauważa krytyk film "cierpi na niedoróbki scenariuszowe", które może zauważyć nawet niewybredny widz. Jego zdaniem w tym obrazie głównie chodzi o nastrój a nie samą historię. Budowany jest on za pomocą "spokojnych środków, braku szybkiego montażu, braku dziwnych skoków kamery". Ocena naszego eksperta: 6 na 10 punktów.

Zobacz trailer:


"Kowboje i obcy" to połączenie tych dwóch różnych gatunków, zupełnie obcych światów nie do końca wyszło producentom tego filmu, choć można było się spodziewać, że będzie inaczej – zauważa Łukasz Muszyński.

Jak tłumaczy krytyk, wśród twórców filmu znaleźli się, bowiem m.in. Steven Spielberg, jako producent wykonawczy oraz Alex Kurtzman i Roberto Orci - scenarzyści znani z takich hitów, jak "Star Trek" i "Transformers". – Brakuje tutaj poczucie humoru – podkreśla. Dobra jest natomiast obsada. Na ekranie pojawia się bowiem Daniel Craig, Harrisom Ford i Oliwia Wilde. – Plusem jest także brutalność tego filmu, rzadko spotykana w tego typu produkcjach – dodaje Muszyński. Ocena: 4 na 10 punktów. Zobacz trailer:

ap

Czytaj także

Co nas czeka w kinach? Conan, Smerfy i korporacyjne piekło

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 15:10
W tym tygodniu czeka nas w kinach kilka niespodzianek. Zobaczymy m. in. Conana Barbarzyńcę, w rolę którego swego czasu wcielił się legendarny Arnold Schwarzenegger, a teraz swych sił spróbuje na tym polu niemal tak samo umięśniony Jason Momoa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krytycy i widzowie zachwyceni nowym filmem Allena

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 08:00
Krytycy uznali, że "O północy w Paryżu" to najlepsza komedia Allena od lat, pełna wdzięku i humoru, nawet dla tych widzów, którzy nie są jego wielbicielami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Hakuna matata" znowu zabrzmi w kinach, tym razem w 3D

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 11:00
Mądra i wzruszająca historia lwa Simby, a równocześnie najbardziej kasowy film animowany w historii kina wraca na duży ekran, tym razem w trójwymiarowej szacie.
rozwiń zwiń