Aleksandra Popławska: "Ewa" to wyjątkowy film

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 11:30
- Łączy bowiem w sobie kilka nietypowych elementów, rzadko spotykanych w polskiej kinematografii - tłumaczy aktorka, która w najnowszym dziele Adama Sikory i Ingmara Villqista zagrała przyjaciółkę głównej bohaterki.
Audio
Aleksandra Popławska
Aleksandra PopławskaFoto: Wojciech Kusiński

Już 23 września na ekrany polskich kin wejdzie film "Ewa", którego akcja dzieje się na Śląsku. Obraz opowiada historię matki i żony, która ze względu na kłopoty finansowe rodziny, decyduje się pracować, jako prostytutka. - Ten film pokazuje Ślązaczkę nietypową. Nie taką co siedzi przy garach, bo jest rodzina, ale taką, która o tę rodzinę walczy - podkreśla Aleksandra Popławska.

Aktorka wcieliła się w "Ewie" w postać przyjaciółki głównej bohaterki. Jak tłumaczy gość "Stacji Kultura", Basia, którą gra, jest "odskocznią, katalizatorem" w filmie. - To bardzo wesoła dziewczyna, która na gruncie smutnego filmu bardzo się wyróżnia - wyjaśnia.

Cały film jest ponadto w gwarze śląskiej, co nie zdarza się często. - Zawsze gwara wydawała mi się śmieszna, a tu użyta jest na poważnie - zauważa Aleksandra Popławska. Jak jednak podkreśla, widzowie nie powinni mieć problemów ze zrozumieniem dialogów. - Każda scena jest tak sugestywnie zagrana, że wiadomo o co chodzi - wyjaśnia.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo z Aleksandrą Popławską.

ap

Czytaj także

Agata Kulesza: cenię sobie niezależność i wolność

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 06:00
– Nie mam żadnych umów przynależności i też niczego od nikogo nie oczekuje – mówi aktorka, znana m.in. z takich hitów, jak "Sala Samobójców" i "Kilka prostych słów".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Daria Widawska: Kobiecość ma różne odcienie (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2011 12:00
– Niekoniecznie tylko jasne – wyjaśnia aktorka. O swojej kobiecej naturze i nauce płynącej z gry w przedstawieniu "Wszystko o kobietach" Daria Widawska opowiadała w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aneta Todorczuk-Perchuć: Aktorstwo jest dla mnie rzemiosłem (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2011 11:50
– Staram się w nim ciągle rozwijać i czerpać zewsząd inspiracje. Jednak uważam by nie powielać innych – przyznała aktorka w audycji "EX Magazine".
rozwiń zwiń