Aneta Todorczuk-Perchuć: Aktorstwo jest dla mnie rzemiosłem (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2011 11:50
– Staram się w nim ciągle rozwijać i czerpać zewsząd inspiracje. Jednak uważam by nie powielać innych – przyznała aktorka w audycji "EX Magazine".
Audio

W jednym z wywiadów Aneta Todorczuk-Perchuć zdradziła kiedyś w żartach, że jej kariera zawodowa rozwija się dzięki zastępstwom. Bądź co bądź, na pewno tak się zaczęła. Będąc jeszcze na studiach została poproszona przez Jana Englerta, swojego ówczesnego profesora, o wystąpienie na deskach Teatru Narodowego w zamian za koleżankę, która ze względu na ciążę nie mogła dłużej odgrywać swojej roli. I aktorka została tam na siedem lat!

Aktorka znana z takich filmów, jak "Milczenie jest złotem" i "Kameleon" już wkrótce może stać się bardzo rozpoznawalna. A to za sprawą polskiej wersji kultowego amerykańskiego sitcomu, w którym gra jedną z głównych ról. Jak przyznaje, odgrywanie serialowej Doroty w serialu "Wszyscy kochają Romana" było nie lada wyzwaniem. – Nawet sam reżyser na początku przyznawał, że nie wie jak do końca będzie wyglądał ten serial – wspomina. – Na początku siłą rzeczy trzeba było podpierać się oryginałem, ale w rezultacie daliśmy serialowi coś od siebie – dodaje.

Przez wiele lat Aneta Todorczuk-Perchuć grała na skrzypcach. Jak tłumaczy, początkowo wiązała swoje życie właśnie z muzyką jednak pewnego dnia doszła do wniosku, że nie to jest jej pasją. – Chciałam wyrażać siebie na scenie, ale nie poprzez grę, ale za pomocą ciała i głosu – tłumaczy. Zdała sobie sprawę też, że bycie muzykiem oznacza wielogodzinne ćwiczenia w samotności. Nie bała się jednak ciężkiej pracy, ale właśnie tego odosobnienia. Aktorka jest bowiem osoba bardzo żywiołową i towarzyską.

Więcej o życiu aktorki, jej pracy zawodowej i planach na przyszłość dowiesz się z rozmowy Uli Kaczyńskiej z Anetą Todorczuk-Perchuć.

ap  

Czytaj także

Marieta Żukowska: Jestem uzależniona od podróży (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2011 08:00
– Po zakończonej pracy myślę tylko o tym, by gdzieś wyjechać – przyznała aktorka w rozmowie z Ulą Kaczyńską. Co jeszcze zdradziła w "EX Magazine"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka w życiu Magdaleny Kumorek

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 17:06
– Lubię śpiewać piosenki Agnieszki Osieckiej, a najczęściej słucham utworów skomponowanych przez mojego męża – zdradza aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Kulesza: cenię sobie niezależność i wolność

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 06:00
– Nie mam żadnych umów przynależności i też niczego od nikogo nie oczekuje – mówi aktorka, znana m.in. z takich hitów, jak "Sala Samobójców" i "Kilka prostych słów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daria Widawska: Kobiecość ma różne odcienie (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2011 12:00
– Niekoniecznie tylko jasne – wyjaśnia aktorka. O swojej kobiecej naturze i nauce płynącej z gry w przedstawieniu "Wszystko o kobietach" Daria Widawska opowiadała w Czwórce.
rozwiń zwiń