Teatr w 3D? To możliwe w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 15:50
W Studio Buffo powstaje pierwszy na świecie musical w 3D. Polę Negri zagra Natasza Urbańska, a trójwymiarowe animacje przygotowuje Tomasz Bagiński.
Audio
  • Janusz Stokłosa i aktorka Aleksandra Zawadzka o "Policie"

- Nasze przedstawienia powstają do ostatniej chwili. Prawdziwy scenariusz i kompletna teczka tekstów gotowa jest tak na prawdę po premierze - opowiada kompozytor Janusz Stokłosa, który do studia Czwórki przyszedł z taką właśnie teczką. Zespół Studia Buffo jest tak zgrany, że jest w stanie przygotować przedstawienie w zaledwie miesiąc! Zbliżająca się premiera "Polita" to wyzwanie wyjątkowe - będzie to pierwszy na świecie musical w 3D!

- Próbujemy w ten wirtualny świat wprowadzić człowieka, chcemy 3D przez teatr ożywić, uprawdopodobnić. Na scenie najbardziej fascynujące jest to, że ktoś się może pomylić, że ktoś się może wywrócić. W filmie, grze komputerowej to po prostu niemożliwe - opowiada w "Stacji Kultura" Stokłosa.

Jak to będzie wyglądało na scenie w praktyce? Nominowany do Oskara animator Tomek Bagiński przygotowuje na razie wizualizacje. Widzowie zobaczą na przykład okręt w skali 1:1, który wpływa do portu w Nowym Jorku. - Otwierają się drzwiczki i na ląd wychodzi Pola Negri - opowiada Stokłosa. Wielką polską artystkę zagra w Buffo Natasza Urbańska.

"Polita" będzie miała swoją warszawską premierę w ostatni dzień roku, 31 grudnia. Wcześniej spektakl pokazany zostanie w Bydgoszczy, na festiwali Camerimage.

usc

Zobacz więcej na temat: Bydgoszcz Pola Negri Warszawa

Czytaj także

Seksapil dał mu sławę

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2011 08:20
Dziś mija 85. rocznica śmierci pierwszego hollywoodzkiego amanta Rudolfa Valentino. Sławę zapewnił mu film "Szejk" w reżyserii George'a Melforda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska gwiazda niemego kina znów na dużym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2011 15:48
Niemy film "Mania" z Polą Negri rozpoczyna tournée po europejskich stolicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjskie media o polskim filmie: hipnotyzujący

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2011 18:01
"Hipnotyzujący melodramat" - napisała recenzentka "Guardiana" o filmie "Mania: Historia pracownicy fabryki papierosów" z 1918 r. z Polą Negri w tytułowej roli. Niemy film pokazano w czwartek w ośrodku Barbican przy pełnej sali.
rozwiń zwiń