Czesław Mozil: Lubię polską prowincję

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 15:15
"W moim maluteńkim świecie" to tytuł dokumentu z trasy koncertowej Czesława Mozila. Artysta odwiedził w jej trakcie wiele świetlic i domów kultury w miastach i miasteczkach całej Polski.
Audio

Nasza reporterka Martyna Ogonek spotkała się z Czesławem Mozilem przy okazji projekcji filmu "W moim maluteńkim świecie" w warszawskim kinie Atlantic. Dokument w reżyserii Wojciecha Kusia to zapis trasy koncertowej w ramach projektu "Solo Act", który Czesław Mozil przygotował specjalnie z myślą o mniejszych ośrodkach.

- Zapomina się o tym, że Polska to nie tylko Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań. Zabrałem mojego przyjaciela Wojtka Kusia, który jest też operatorem w tym filmie, żeby pokazać inny obraz naszego show biznesu. Swoim "Solo Actem" mam możliwość dotrzeć do ludzi, którzy może nigdy nie przyjechaliby na mój koncert do większego miasta. Przy okazji poznaje Polskę, której nie zobaczymy w telewizyjnych serwisach informacyjnych - powiedział Czesław Mozil.

Kamera towarzyszy muzykowi w wielu sytuacjach. W filmie znalazła się m.in. naga scena, gdy Czesław Mozil wychodzi z kąpieli. Sam zainteresowany nie uważa jednak, by granica jego prywatności została przekroczona.

- To nie jest zapraszanie do sypialni. Ten film to dokument. To trochę podobnie jak z płytami. To też jest pewnego rodzaju pocztówka, dzięki której za 10-15 lat będę mógł cofnąć się do przeszłości i powiedzieć "To był ten okres wtedy".

Więcej o filmie "W moim maluteńkim świecie" i muzycznej działalności Czesława Mozila w materiale Martyny Ogonek.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mama Selita w "Ministerstwie Dźwięku"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 08:34
Na naszej antenie warszawski zespół promował piosenki z debiutanckiej płyty "3,2,1...!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Mozil: Nie jestem tylko brandem

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2011 15:43
Znany wszystkim ze swojego projektu Czesław Śpiewa, Czesław Mozil na Off Festivalu pojawił się z repertuarem swojej pierwszej kapeli Tesco Value.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ocaleni" - premiera filmu o katastrofie hali MTK

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2012 14:43
W sobotę, w szóstą rocznicę katastrofy, która miała miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich, odbędzie się w Katowicach specjalny pokaz filmu pt. "Ocaleni".
rozwiń zwiń