Czy powstaje polska odpowiedź na film "Siedem"?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 14:49
- Historia zaczyna się na tylnym siedzeniu radiowozu, a kończy gdzieś w Brukseli – mówił w Czwórce Bartłomiej Topa, odtwórca głównej roli w nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego.
Audio

Wojciech Smarzowski po kinowym sukcesie swojego ostatniego filmu "Róża" nie zasypia gruszek w popiele i już pracuje nad nowym filmem zatytułowanym "7 dni". Tym razem reżyser sięgnął po gatunek kryminału politycznego.

Ekipa zaczęła kręcić w lutym. Film będzie opowiadał historię siedmiu dni i siedmiu grzechów głównych popełnianych przez siedmiu bohaterów. Tłem wydarzeń jest współczesna Warszawa.

- To jest historia kryminalna. Główny bohater, sierżant drogówki musi udowodnić, że jest niewinny – mówił w rozmowie z Beatą Kwiatkowską, reżyser filmu Wojciech Smarzowski. -  Scenariusz powstał w miarę szybko, ale pomysł musiał się odleżeć, część postaci obsadziłem jeszcze w trakcie pisania- opowiadał.

W filmie pojawiają się aktorzy znani z poprzednich produkcji Smarzowskiego. Na ekranie zobaczymy m.in. Jacka Barciaka, Arkadiusza Jakubika, Marcina Dorocińskiego, Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Agatę Kuleszę i Izę Kunę. - To że pracuje z tymi samymi aktorami, to nie jest nic nowego. Oni zapewniają mi poczucie bezpieczeństwa i efekt, którego jestem pewien – skomentował reżyser.

W głównej roli wystąpi Bartłomiej Topa, który wcieli się w rolę sierżanta Ryszarda Króla. Grzech, który popełni w filmie, jest grzechem pychy. Więcej na temat filmu "7 dni" dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

"Róża" zszokowała Agatę Kuleszę

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 15:01
- Jak obejrzałam ten film pierwszy raz na tym nieszczęsnym telewizorze to najpierw byłam zadowolona, natomiast po dziesięciu minutach mnie zatkało – mówiła w Czwórce odtwórczyni głównej roli w nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy może zagrać w nowym filmie Smarzowskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 10:12
13 lutego w Warszawie rozpoczną się zdjęcia do najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego - "7 dni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Kulesza: Nigdy nie będę widzem ”Róży”

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 11:45
- Nigdy nie obejrzę tego filmu z perspektywy widza. Nie pracuję dla nagród, ale to jest przyjemny moment. Zwłaszcza że przy Orłach jest tak, że nikt nie wie, kto go dostanie - mówi Agata Kulesza, laureatka Orłów 2012.
rozwiń zwiń