X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

27 krajów, 160000 km, 888 dni z grzałką w plecaku

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 12:30
Marta Owczarek i Bartek Skowroński na urlopie w Ghanie zdecydowali się przedłużyć swoje kolejne wakacje i wyjechali: do Azji, Australii, Ameryki Południowej, na Wyspy Pacyfiku na 2,5 roku.
Audio
  • Marta Owczarek i Bartek Skowroński opowiadają o swojej podróży.

Któregoś dnia wstali zza biurek, wyłączyli komputery, spakowali plecaki i wyruszyli w drogę. Porzucili wygodne, spokojne i poukładane życie, żeby przemierzyć 160 000 kilometrów i zwiedzili 27 krajów. Przemieszczali się rowerami, skuterami, samochodem. W końcu idealnym środkiem lokomocji okazał się motocykl. Z tej wyprawy powstała książka "Byle dalej. W 888 dni dookoła świata" i o niej Marta Owczarek i Bartek Skowroński opowiadali w "Stacji Kultura".

Jak zauważyła Kasia Dydo, Marta i Bartek są zwyczajni, nie strugają się na wielkich podróżników. - To jest nasza misja - przyznaje Marta Owczarek. - Chcemy pokazać ludziom, że nie tylko wyjątkowi wybrańcy losu są zdolni do podróżowania. A taki obraz kreują w ostatnim czasie różne media. My chcemy to trochę odczarować i pokazać, że taka podróż jest fascynująca, piękna. Jest dużo przeżyć i jest o czym opowiadać Prawie każdy, kto się odważy jest to w stanie zrobić - zachęca.

Największy koszt takiego wyjazdu to jest transport, reszta na miejscu to już jakoś to będzie - dodaje Bartek Skowroński. - Pomysł naszej podróży urodził się w Ghanie przy zaćmieniu słońca.

Najbardziej przydatna w plecaku Marty i Bartka okazała się grzałka - to najlepszy uzdatniacz wody - zgodnie przyznają goście Kasi Dydo i Kuby Kukli.

Z tej bardzo długiej i bardzo dalekiej podróży wcale nie było im łatwo wrócić.

- Decyzję o wyjeździe podjęliśmy bardzo szybko i zaczęliśmy nią żyć. To było nasze marzenie. Rozmawialiśmy o tym i nie mogliśmy się doczekać. W przypadku decyzji o powrocie to wcale nie było tak, że się nie mogliśmy doczekać, tylko się ciągle zastanawialiśmy - przyznają.

Czy Marta Owczarek i Bartek Skowroński planują kolejną podróż, gdzie można będzie ich spotkać w najbliższym czasie dowiesz się słuchając audycji "Stacja Kultura" lub oglądając zamieszczony plik wideo, a w nim zdjęcia z wyprawy Marty i Bartka. 

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podwieź swój rower w bezpieczny sposób

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 10:00
W "Czwartym Wymiarze" zastanawialiśmy się jak sprawić by podróż z rowerem na bagażniku auta nie była udręką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochodem po Europie. Zaplanuj to sobie

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 11:35
Od 2007 roku Polska znajduje się w strefie Schengen. Brak kontroli na granicach nie oznacza jednak, że przed wyjazdem nie powinniśmy zadbać o stan techniczny naszego auta ani nie przestrzegać przepisów ruchu drogowego w trakcie podróży.
rozwiń zwiń