Człowiek, który rozbawił Przystanek Woodstock ustami

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 10:00
By porwać woodstockową publiczność wystarczył mu głos, gitara i urządzenie do loopowania. Z beatboxerem, który w Kostrzynie zagrał Nirvanę jak nikt przed nim, rozmawialiśmy w Czwórce.
Audio

The Petebox to muzyk, który dla wielu tysięcy gitarowo zorientowanych uczestników kostrzyńskiej imprezy był prawdziwym odkryciem. Ten młody, brytyjski beatboxer, oprócz klasycznych hip-hopowych beatów, odtwarza bowiem klasyki indie rocka. Jego przeróbkę utworu The Pixies "Where is My Mind" obejrzało na youtube już ponad 2 miliony widzów.

W Kostrzynie poruszenie pod główną sceną festiwalu wywołała jego wersja utworu "Lithium" z repertuaru Nirvany. Okazuje się, że Petebox ma za sobą rockowe doświadczenia. - Grałem kiedyś w indie zespole i jest to tak samo trudne jak beatbox – mówił w Czwórce. Ostatecznie muzyka wydobywana za pomocą ust okazała się dla niego bardziej interesującą formą tworzenia. Artysta zdradził, że do pierwszego publicznego występu beatboxowego przygotowywał się przez rok.

- Przez długi czas moje próbki brzmiały okropnie, ale byłem wytrwały – opowiadał w Czwórce. Jego zdaniem beatboxem może zająć się każdy: - Usta beatboxera nie różnią się niczym od ust zwykłego człowieka, różnica polega na tym, że ten pierwszy spędził setki godzin ćwicząc beatbox. Nie wierzę w coś takiego jak talent. Wierzę w ciężką pracę – dopowiadał.

Żeby posłuchać jak Petebox uczył reportera Czwórki, Kamila Jasieńskiego, beatboxu posłuchaj nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Happysad: ludzie mówią, że to nie nasz materiał

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 06:30
Srogi mróz, dzikie zwierzęta podchodzące nocą pod chatę, wieś na końcu świata - tak wyglądały okoliczności nagrania piątego krążka skarżyskiej grupy. O nowym longplayu opowiedzieli w Czwórce liderzy Happysad, Kuba Kawalec i Łukasz Cegliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Woodstocku polała się krew. Już około 400 litrów

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 11:26
Uczestnicy festiwalu w Kostrzynie nad Odrą oddają krew. Do tej pory regionalne centra krwiodawstwa zebrały już około 400 litrów tego cennego płynu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artystyczna agresja Asian Dub Foundation

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 16:00
"Im więcej jest technologii, tym mniej płacą artystom. I dzwine jest to, że ludzie ciągle nie czują potrzeby płacenia za muzykę". Posłuchaj, co Asian Dub Foundation sądzą m. in. o Radiohead i darmowym wrzucaniu muzyki do sieci.
rozwiń zwiń