Ich troje według Koterskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 06:00
- Swoimi filmami Koterski doskonale wbił się w świadomość Polaków w ciągu ostatnich lat – ocenia aktor Tomasz Sapryk, odtwarzający jedną z głównych ról.
Audio

"Nas troje" to spektakl, stworzony na podstawie tekstu Marka Koterskiego. Opowiada o kryzysie uczuciowym pary współczesnych polskich inteligentów. Ich wrażliwość została zdominowana życiem bohaterów seriali telewizyjnych i reklam. Każde zbliżenie, próby nawiązania wzajemnego kontaktu realizują się rykoszetem odbite od ekranu.

Tomasz Sapryk, aktor Teatru Narodowego, występujący gościnnie w Teatrze Capitol i odgrywający w "Nas troje" jedną z głównych ról, na co dzień jednak telewizji nie ogląda. – Słaby jestem jeśli chodzi o seriale – opowiada gość "Stacji Kultura". – Najbliżsi mi opowiadają co prawda, co i gdzie się dzieje, ale faktem jest, że seriale nie goszczą w moim domu na stałe. Wolimy filmy.

Tomasz Sapryk: Chodzi nam o śmiech, a nie o rechot

Casting do tej roli przeszedł jednak śpiewająco, choć... dość dawno temu. – Premiera tego spektaklu odbyła się tak naprawdę niemal 12 lat temu w Teatrze Ochoty – opowiada aktor. – Graliśmy to wówczas z dużą przyjemnością i powodzeniem, ale ten teatr przechodził różne zawirowania. Dziś w teatrze Capitol rusza tzw. "mała scena" i zostaliśmy zaproszeni do tego, by jej deskach wznowić "Nas troje". Bardzo się z tego cieszę, bo minęło trochę czasu i tak naprawdę wszyscy już jesteśmy uwikłani w seriale i w telewizję.

W spektaklu występują Małgorzata Bogdańska i Tomasz Sapryk. Posłuchaj całej rozmowy z gościem "Stacji Kultura", po kliknięciu w załączony plik dźwiękowy.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA
Czytaj także

Oszibarack: mimo kłopotów idziemy do przodu

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 12:00
Wrocławska grupa znalazła się na zakręcie, wydanie nowej płyty zbiegło się z odejściem z zespołu dotychczasowej wokalistki Patrycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmierzch ery Depesza?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 14:30
Na przełomie lat 80. i 90. triumfowali na listach przebojów. Depeche Mode to nie była tylko muzyka, ale styl bycia. Co z tego zostało dziś - sprawdzamy w 27. rocznicę pierwszego koncertu zespołu na Torwarze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Psycholog, który skomponował Dextera...

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 14:40
Gdy w 2006 roku poproszono Rolfe'a Kenta, by napisał przewodni motyw muzyczny do nowego serialu, okazało się, że był to "strzał w dziesiątkę". - Ten jeden temat przyniósł mi większą popularność niż długie lata pracy - opowiada dziennikarzowi Czwórki.
rozwiń zwiń