"Książki Lindgren to gotowy scenariusz, jak się bawić z dzieckiem"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 11:00
„Są rzeczy, które się musi zrobić, bo inaczej nie jest się człowiekiem” - tak brzmi motto "Braci Lwie Serce" Astrid Lindgren. Wersja drukowana książki doczekała się cyfrowego przekładu. Audiobook czyta Edyta Jungowska.
Audio
  • O audiobookach, trudnej miłości do teatru i fenomenie twórczości Astrid Lindgren opowiada Edyta Jungowska

Jung-Off-Ska to wydawnictwo specjalizujące się w audiobookach dla dzieci. Powołała je do życia znana aktorka Edyta Jungowska, która swoim fantastycznym głosem czyta najpiękniejsze książki autorstwa Astrid Lindgren. Jak dotąd, w katalogu wydawnictwa znalazły się "Dzieci z Bullerbyn", "Karlsson z Dachu" oraz "Przygody Pippi". Teraz dołącza nowy tytuł "Bracia Lwie Serce".
 - To opowieść fantasy, która nie dzieje się na ziemi, tylko w dalekiej przeszłości. W czasach ognisk i bajek, gdzie wszyscy sobie pomagają i za nic nie płacą - opowiada szefowa wydawnictwa i gość "Stacji Kultura". - W pewnym momencie okazuje się jednak, że nawet w tak utopijnej krainie zdarza się zło, z którym należy się zmierzyć i które trzeba zwalczyć.
Głównymi bohaterami powieści są dwaj bracia: starszy Jonatan i młodszy Karol. Akcja książki rozgrywa się w Nangijali, krainie, która mieści się po drugiej stronie gwiazd i z której pochodzą wszystkie bajki. Bracia mieszkają szczęśliwie w Dolinie Wiśni aż do dnia, kiedy ich spokojowi zaczyna zagrażać zły Tengil i okrutna Katla. Bracia wyruszają w niebezpieczną w podróż, aby bronić wolności i szczęścia mieszkańców Nangijali. Co chwilę muszą wykazywać się sprytem i odwagą, pokonywać słabości i - co najważniejsze - narażać własne życie dla dobra innych.
 - Motto książki jest nieprzypadkowe i pojawia się w bardzo ważnym momencie - mówi Edyta Jungowska. - Dotyczy nie tylko bohaterów książki, ale też nas, kiedy stajemy przed wyborami i te wybory nie są dla nas łatwe.
Rok 2012 dla wydawnictwa był mniej pracowity niż wcześniejsze lata, bo aktorka wróciła do teatru. Ale na kolejne 12 miesięcy harmonogram jest już opracowany i, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Jung-Off-Ska wypuści kolejne tytułu, w tym "Lottę z ulicy Awanturników" i "Ronję córkę zbójnika".

Dowiedz się, jak powstaje audiobook i kim jest Salvador z Dali, słuchając nagrania audycji "Stacja Kultura".
kul

Czytaj także

Bajki dla dzieci w wykonaniu Edyty Jungowskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 13:56
– Jak gram w serialu, to się ktoś pyta, czy nie tęsknię to teatru, jak gram w teatrze, to czy nie tęsknię do kina, a jak czytam książki, to czy nie tęsknię do telewizji… Powiem tak: bywają takie etapy w naszym życiu, robimy różne rzeczy – wylicza Edyta Jungowska na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Feliks, Net i Nika" teleportują się do Londynu

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 14:23
Film "Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa” wchodzi do kin. Ma być akcja i mnóstwo efektów specjalnych. Ale... – Film zawsze odbiega od wyobrażeń autora książki – mówi w Czwórce pisarz Rafał Kosik, który stworzył Feliksa, Neta i Nikę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ujawniliśmy "Tajemnicę Malutkiej"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 12:40
Mieliśmy dla Was 5 egzemplarzy książki "Tajemnica Malutkiej".
rozwiń zwiń