"James Bond jest trochę jak Kevin sam w domu"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 15:24
Kto stracił najwięcej na zniszczeniu posiadłości Jamesa Bonda? I czy najlepszy agent jej Królewskiej Mości zawsze był Szkotem? Na te i inne pytania odpowiedzieli Olga Mickiewicz i Kuba Popielecki.
Audio
  • "James jest trochę jak Kevin sam w domu" (Czwórka/Stacja Kultura)
James Bond jest trochę jak Kevin sam w domu

Jak się okazuje rodzinny dom Jamesa Bonda, w którym zgrywają się kluczowe sceny filmu "Skyfall", to budynek zaprojektowany specjalnie na potrzeby filmy. Nic w tym dziwnego, skoro ostatecznie posiadłość zostaje kompletnie zniszczona przez wrogów agenta brytyjskiego wywiadu. - W tej scenie Bond, jest niczym Kevin sam w domu, który broni swojego domu przed złoczyńcami - mówi Kuba Popielecki.

Jednak dom, który z pozoru wyglądał na zabytkowy został wcześniej wybudowany przez ekipę pracującą nad filmem. Jeśli ten budynek istniałby naprawdę, wątpię czy ktoś zgodziłby się na to żeby zrównać go z ziemią. W dodatku Skyfall nie mieściło się w Szkocji, tak jak to wynika z filmu, tylko w Anglii - wyjaśnia Olga Mickiewicz.

To nie jedyne drobne oszustwo, jakiego dopuścili się producenci serii. Zgodnie z książkowym pierwowzorem Bond był Szkotem. Jednak twórcy filmu nie zawsze przejmowali się tym faktem. -  Spośród wszystkich odtwórców roli Bonda tylko Sean Connery pochodził ze Szkocji. Pozostali aktorzy, którzy odgrywali główną rolę pochodzili m.in. z Australii, Irlandii czy Walii – mówi krytyk Kuba Popielecki.

Rozmawiała Katarzyna Dydo

(szr)

Zobacz więcej na temat: FILM James Bond
Czytaj także

Złote Globy rozdane! Sypnęło niespodziankami

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 06:41
"Argo" Bena Afflecka oraz adaptacja "Nędzników" Victora Hugo to tegoroczni tryumfatorzy Złotych Globów. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Los Angeles.
rozwiń zwiń
Czytaj także

James Bond przegrał z chińskim cenzorem

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 19:37
Komunistyczna cenzura nie śpi. Filmy o Jamesie Bondzie można obejrzeć na całym świecie. Jednak w Chinach przygody agenta 007 różnią się od innych wersji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elżbieta II otrzymała nagrodę BAFTA. "Najbardziej pamiętna dziewczyna Bonda"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 16:28
Podczas przyjęcia dla aktorów i ludzi filmu na zamku w Windsorze, brytyjska królowa Elżbieta II otrzymała honorową nagrodę brytyjskiej akademii filmowo-telewizyjnej BAFTA.
rozwiń zwiń