Sebastian Fabijański: scenariusze czytam sercem

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 14:40
- Nie dzielę ról na ambitne i komercyjne. Przy wyborze ról kieruje się intuicją, a decyduję sercem - opowiada Sebastian Fabijański, aktor, teatralny, filmowy i serialowy, który na planie najnowszej części "Pitbulla" uwolnił demony.
Audio
  • Sebastian Fabijański o roli w "Pitbullu", planach na przyszłość i gangsterze jakiego w polskim kinie jeszcze nie było (Stacja Kultura/Czwórka)
W najnowszym Pitbullu Patryka Vegi Sebastian Fabijański wciela się w postać gangstera o pseudonimie Cukier
W najnowszym "Pitbullu" Patryka Vegi Sebastian Fabijański wciela się w postać gangstera o pseudonimie "Cukier" Foto: Anna Gostkowska, Copyright ©ent One Investments/Kino Świat

W filmie Patryka Vegi aktor wciela się w postać gangstera. - W tym fachu czeka się na takie role, które pozwalają się wyżyć. W przypadku "Cukra" pole inspiracji i ekploracji tematu było tak szerokie, że dałem się temu pochłonąć - mówi gość Czwórki.

Czytaj także
sebastian fabijański panie dulskie mat pras 1200.jpg
Sebastian Fabijański: o wielkości aktora decyduje jego wrażliwość

Nad swoją kreacją pracował pod czujnym okiem reżysera oraz byłego barona mafii paliwowej. - Spotkaliśmy się w znanych z filmów gangsterskich okolicznościach. Kiedy przybyłem na miejsce musiałem oddać telefon, a podczas rozmowy cały czas zastanawiałem się, kiedy naruszę granicę. Na szczęście nic takie go się nie stało, a ja dowiedziałem się tego na czym najbardziej mi zależało - wspomina Fabijański i zdradza, dlaczego gangsterzy w więzieniu czują się jak w restauracji, co wspólnego z "Cukrem" ma Tom Waits i jak wygląda jego życie po "Pitbullu".   

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadząca: Kasia Dydo

Gość: Sebastian Fabijański (aktor)

Data emisji: 17.11.2016

Godzina emisji: 10.25

kul/kd

Czytaj także

Julia Wróblewska - najukochańsza postać "M jak miłość"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 13:20
Pięć lat temu takim tytułem nagrodzili ją widzowie najchętniej oglądanego serialu w Polsce. U nas Julia Wróblewska udowodniła, że w pełni ta to miano zasługuje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Stramowski: po "Pitbullu" przestałem być twardzielem

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 14:00
- Kiedy skończyliśmy zdjęcia do "Pitbulla" wybrałem się na zakupy. Nagle moje miejsce do kasy zajął obcy mężczyzna. Próbowałem wyjaśnić, że to nie jego kolejka, ale nie byłem w stanie zawalczyć o swoje - wspomina Piotr Stramowski.
rozwiń zwiń