Katarzyna Puzyńska: kryminały rodzą się w głowie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 12:30
"Dom czwarty" to kolejna część sagi o policjantach z Lipowa. - To także dowód, że po raz siódmy udało mi się skończyć to, co zaczęłam, choć za każdym razem - kiedy siadam do pisania - jestem przekonana, że tym razem już mi się nie uda - opowiada Katarzyna Puzyńska.
Audio
  • Katarzyna Puzyńska o natchnieniu, które pozwala wymyślać kryminalne intrygi, o nowej książce i policjantach z Lipowa (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/volfdrag/dom. publiczna

W "Domu czwartym" autorka odwołuje się, do pewnych tragicznych wydarzeń z naszej historii. - Jednym z impulsów do stworzenia tej historii były egzekucje, które odbyły się w okolicach jeziora Bachotek w 1939 roku. Usłyszałam o tym od moich koleżanek i pamiętam, że bardzo to mnie poruszyło. Potrzebowałam czasu, żeby dojrzeć do decyzji, że będę wgryzać się w ten temat - mówi gość Czwórki i wyjaśnia, z jakimi wyzwaniami tym razem zmierzą się jej bohaterowie, dlaczego wyrasta jej "garb kultury" i czy czuje się gwiazdą polskiego kryminału.  

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadząca: Kasia Dydo

Gość: Katarzyna Puzyńska (pisarka, autorka książki "Dom czwarty")

Data emisji: 16.11.2016

Godzina emisji: 10.25

kul/kd

Czytaj także

Duński przepis na szczęście. "Kwestia wychowania"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 15:30
Duńczycy posiadają pewien sekret, dzięki któremu są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Poznały go i w swojej książce opisały Jessica Alexander i Iben Sandahl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Starcie magików. "Każdy iluzjonista to solista"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 13:30
- Gigantyczne wiertło, które posłuży do przewiercenia jednego z bohaterów, cięcie kobiety na pół, lasery i śmigło jumbo jeta. Wszystkie tricki mamy przećwiczone i jesteśmy gotowi na wszystko - zapowiadają twórcy widowiska multimedialnego "Iluzjoniści: Pierwsze starcie".
rozwiń zwiń