Duński przepis na szczęście. "Kwestia wychowania"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 15:30
Duńczycy posiadają pewien sekret, dzięki któremu są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Poznały go i w swojej książce opisały Jessica Alexander i Iben Sandahl.
Audio
  • Jak nauczyć się "hygge" i być szczęśliwym jak Duńczycy? (Stacja Kultura/Czwórka)
O duńskiej metodzie wychowania dzieci, które wyrastają na szczęśliwych dorosłych mówi się, że to najskuteczniejsza filozofia
O duńskiej metodzie wychowania dzieci, które wyrastają na szczęśliwych dorosłych mówi się, że to najskuteczniejsza filozofia Foto: Pixabay/Pezibear/dom. publiczna

- Dla mnie, jako psychologa, jest oczywiste, że źródłem szczęścia w dorosłym życiu jest właśnie wychowanie. My, Duńzcycy, jesteśmy kolektywistami i od małego jesteśmy uczeni, że możemy polegać na innych, że praca zespołowa jest dobra, że razem jesteśmy silniejsi - wyjaśnia Sandahl.

Czym duński model wychowania różni się od amerykańskiego, dlaczego nie powinniśmy się skupiać na gonieniu za szczęściem i czasami po prostu odpuścić. Oraz jak nauczyć się "hygge" - o tym m.in. w dołączonym nagraniu. 

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 17.10.2016

Godzina emisji: 10.00

kul/kd

Czytaj także

Wojciech Jagielski: Ventersdorp wciąż jest miastem białych

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 11:15
To zupełnie inna Afryka niż ta, którą znamy z telewizji. Wojciech Jagielski napisał "Wypalanie traw" o małym miasteczku w RPA, które nadal broni się przed zniesieniem apartheidu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stefan Ahnhem. Nowy król szwedzkiego kryminału?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:30
Znacie już Fabiana Riska, policyjnego śledczego stworzonego przez Stefana Ahnhema w "Ofierze bez twarzy"? Tym razem poznamy jego wcześniejsze losy.
rozwiń zwiń