Leszek Dawid: w kinie najważniejsza jest rozmowa z widzem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 12:00
O tym reżyserze mówi się, że na koncie ma więcej nagród niż filmowych produkcji. Leszek Dawid przyznał w Czwórce, że to nie wyróżnienia są dla niego najważniejsze, a współpraca z aktorami i interakcja z widzem.
Audio
  • Leszek Dawid o produkcji filmów, m.in. pracy przy serialu "Pakt 2" (Stacja Kultura/Czwórka)
Leszek Dawid
Leszek DawidFoto: PAP/Rafał Guz (rg/awol)

Leszek Dawid Dobrze jest widzieć wymierne nagrody dzięki swojej pracy, ale mamy taki rynek, że wartościowe filmy wielokrotnie na nim po prostu znikają, więc to nie jest jedyne przełożenie

- Jest fajnie jak są nagrody, ale fajnie jest też, jak ich nie ma. Równowaga musi być, a to co robimy, robimy po to, by móc pogadać z widzami - tłumaczył reżyser. Opowiadał o produkcjach serialowych i filmowych, których był twórcą, m.in. "Jesteś Bogiem", czy "Ki". - Każdy z nich robi się inaczej, ale zawsze najciekawsza jest współpraca z aktorami. To dzięki nim mogę przelać emocje na ekran - mówił reżyser. I opowiadał o swoim warsztacie pracy i przygotowaniach do stworzenia drugiej serii serialu "Pakt". - Tym razem na zrobienie sześciu odcinków mieliśmy rok, więc to był dość intensywny czas. Mieliśmy jednak świetny zespół ludzi i nie czułem żadnej presji, miałem niezależność - mówił gość Michała Piwowarka.

Leszek Dawid Zrobiłem "Pakt", by poznać mechanizmy działania władzy. Przygotowując film spotykaliśmy polityków. Obserwowaliśmy ich i słuchaliśmy tego, co chcą nam powiedzieć domyślając się, czego nie chcą

W Czwórce Dawid opowiadał, jak od kuchni wyglądała praca na serialowym planie, ale mówił też o swojej filmowej edukacji. Zdradził m.in. dlaczego "wyleciał" ze szkoły filmowej i w jaki sposób udało mu się do niej wrócić.

Leszek Dawid w Czwórce Leszek Dawid w Czwórce

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Leszek Dawid (reżyser, scenarzysta)

Data emisji: 29.11.2016

Godzina emisji: 11.15

kd/kul

Czytaj także

Katarzyna Kołeczek. Co dalej po "Bridget Jones"?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 13:00
Zagrała w "Harrym Potterze", ostatnio pojawiła się także u boku najbardziej znanej brytyjskiej singielki w roli dziewczyny z girlsbandu. - Po zakończeniu zdjęć Renée Zellweger zasypała nas komplementami i sama chciała zrobić sobie z nami selfie - wspomina aktorka Kasia Kołeczek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Atanas Valkov i poszukiwanie muzycznych światów filmów

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 13:34
- Muzyka klubowa, rozrywkowa i filmowa zaczynają się zazębiać. Tak było zawsze, alternatywa staje się komercją, underground staje się mainstreamem - mówi kompozytor Atanas Valkov. W muzyce filmowej jest jeszcze ciekawiej - dodaje.
rozwiń zwiń