"Księgarnie" - oryginalny przewodnik po księgarniach świata

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 13:28
Tropem najstarszych, najpiękniejszych, ale także nowoczesnych księgarni od Europy, poprzez Stany Zjednoczone, aż po Australię czy afrykańskie wioski - to szlak, którym prowadzi nas Jorge Carrión, autor przewodnika "Księgarnie".
Audio
  • O wyjątkowym przewodniku "Księgarnie" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
rycerz średniowiecze rekonstrukcja 1200.jpg
"Misja - encyklopedia". Powieść awanturniczo-filozoficzna

- To trochę reportaż, trochę literacki esej. Znajdziemy w nim miejsca, które istnieją, ale także te, po których pozostały tylko ślady - opowiadała Kinga Michalska. Jak podkreślała Carrión był także w Polsce. - Dokumentuje m.in. jedną z krakowskich księgarń - mówiła Michalska. I opowiadała m.in. o księgarniach, które znajdują się na targowiskach na Wschodzie, czy o tych, które zniknęły z map Grecji po tamtejszym kryzysie ekonomicznym

Autor to pisarz, ale także dziennikarz, poeta i podróżnik, autor m.in. książek "Busola" i "Australia. Podróż". Które polskie księgarnie przykuły jego uwagę na tyle, by opisać je w przewodniku, a o które z opisanych przez niego miejsc niebawem znikną z map? Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po przewodnik "Księgarnie", a nawet ruszyć szlakiem wytyczonym przez Jorge’a Carrióna? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką <<<

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 18.07.2017

Godzina emisji: 11.30

kd/jsz

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kobieta na schodach". Czas zatrzymany w obrazie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 15:26
Jak co tydzień polecamy książki, do których warto, a nawet trzeba zajrzeć. Tym razem Kinga Michalska zachęca do przeczytania pozycji "Kobieta na schodach" autorstwa Bernharda Schlinka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kartagina" - między kryminałem a literacką panoramą Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 15:42
- Wyrafinowany kryminał, misternie ułożona, pełna łamigłówek i niedopowiedzeń opowieść - mówiła o książce Joyce Carol Oates Czwórkowa ekspertka literacka Kinga Michalska.
rozwiń zwiń