Czy uniwersum Marvela kobietami stoi?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 14:00
Dzielne dziewczyny, kosmiczne babki, nieustraszone damy, brawurowe bohaterki - to o nich opowiada książka Lorraine Cink, którą zilustrowała Alice X. Zhang. 
Audio
  • O książce o 65 superbohaterkach Marvela opowiada Anna Wolna-Nocoń (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: mat. prasowe/Egmont

Autorka tej publikacji mieszka w Stanach Zjednoczonych, w Nowym Jorku z własnego okna prawie widzi siedzibę Avengersów (niestety przysłania ją inny budynek). - Lorraine Cink od dziecka interesowała się superbohaterkami Marvela - mówi Anna Wolna-Nocoń. - Dziś to zainteresowanie przekuwa w swój zawód. Robi programy o superbohaterach i superbohaterkach. Pracuje nad encyklopedią o postaciach z uniwersum Marvela - dodaje. 

marvel superbohaterki.jpg

W książce znajdziemy aż 65 bohaterek, m.in. Kapitan Marvel, Squirrel Girl, She-Hulk, Thor, Czarna Wdowa, Ms. Marvel, Spider-Woman, Moon Girl, Silk. - One stały się superbohaterkami w wyniku ich własnych decyzji - mówi gość Kasi Dydo. - Nie urodziły się z supermocami - dodaje. 

Która z nich jest najpotężniejsza? Czemu to właśnie Kapitan Marvel jako pierwsza superbohaterka dostała swój film? O tym m.in. w rozmowie z audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Wolna-Nocoń (wydawnictwo Egmont)

Data emisji: 8.03.2019

Godzina emisji: 10.39

pj

Czytaj także

Komiksowe warsztaty - jak stworzyć własnego superbohatera

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 13:11
- Postanowiłyśmy stworzyć wystawę, która będzie stawiała dziecko w roli twórcy – mówią Marta Wójcicka, współorganizatorka POP-up Muzeum. - Chcemy, by to dzieci powiedziały nam poprzez sztukę, czym i kim jest dziś dla nich bohater.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Iga Chmielewska: żyjemy w czasach Instagrama i absurdalnych kanonów piękna

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 13:00
Iga Chmielewska jest rysowniczką, twórczynią fanpage’a "Bardzo brzydkie rysunki", który w tej chwili gromadzi ponad 300 tys. fanów. Dlaczego powstały i o czym opowiadają?
rozwiń zwiń