Młoda Muzyka Pyta|Kayax x Caville - jak zacząć karierę?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 13:56
"Młoda Muzyka Pyta|Kayax x Caville" to wyjątkowa inicjatywa wśród projektów odbywających się online w czasie kwarantanny. Cykl spotkań odbędzie się pod patronatem Czwórki.
Audio
  • Moda Muzyka Pyta - o projekcie opowiada Tom Drogokupiec z zespołu Caville (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/GIROMIN STUDIO

shutterstock słuchawki muzyka 1200.jpg
Muzyka dla maturzystów. Reggae do nauki angielskiego

Młody zespół Caville wraz z wytwórnią Kayax i My Name Is New przygotowali cykl wywiadów dla artystów rozpoczynających przygodę z branżą muzyczną. - To okres, w którym planowaliśmy zagrać mnóstwo koncertów, promować naszą debiutancką płytę. Niestety, przez pandemię musieliśmy zrewidować wszystkie nasze plany - mówił Tom Drogokupiec z zespołu Caville. - Pozostajemy więc w domach i pracujemy nad materiałem na kolejny krążek, ale to także dobry czas, by poszerzać wiedzę o działaniu branży muzycznej w Polsce, i ułożyć plan działania na najbliższe lata - tłumaczył.

ZOBACZ TAKŻE Olga Kalicka: występuję w serialu, w którym nikogo nie widać >>>


żmuda trzebiatowska 1200.jpg
Żmuda-Trzebiatowska: serial "Zostań w domu" to była potrzeba chwili

W ramach projektu "Młoda Muzyka Pyta|Kayax x Caville" podczas ośmiu wieczorów odbywają się rozmowy online ze specjalistami zakrawające o różne aspekty pracy młodego zespołu. Każdy z zaproszonych gości odpowie na pytania dotyczące swojej działalności muzycznej. Ale, jak podkreśla rozmówca Czwórki, to nie wszystko. - Padły już pierwsze pytania, które nurtowały też nas na początku naszej drogi, m.in. jak dostać się do radia, jak wygląda współpraca z producentami muzycznymi i jak organizować koncerty, także spoza granicami Polski - mówił Tom Drogokupiec. Dlatego, jak podkreślał, goście zostali dobrani tak, aby ich dorobek, wiedza i doświadczenie w branży, były jak najbardziej pomocne i przystępne dla debiutantów. - Jest jeszcze wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi, a które bardzo chcielibyśmy zadać. Chodzi nam też o to, by zaangażować w akcję innych młodych artystów, komunikacja online daje nieograniczone możliwości - podkreślał gość Czwórki. 

Dotychczas odbyły się trzy z ośmiu zaplanowanych spotkań. Wśród zaproszonych ekspertów znalazł się m.in. Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny Czwórki. Przed nami także spotkania m.in. z Karoliną Czarnecką, która opowiadać będzie o polskim rapie.

Cykl spotkań pod hasłem "Młoda Muzyka Pyta|Kayax x Caville" odbywa się pod patronatem Czwórki >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 20.04.2020

Godzina emisji: 10.20

kd

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miike Snow czy Michael Kiwanuka - kogo Blauka słucha zimą?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 14:50
Zarówno Piotr Lewańczyk i Georgina Tarasiuk nie są miłośnikami białego szaleństwa. - Kompletując nasze snowtracki przyjęliśmy więc taką strategię, że będą to piosenki bardziej do odpoczynku niż zabawy na stoku - mówili muzycy duetu Blauka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Igor Herbut z płytą "Chrust": jestem we właściwym miejscu i czasie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 14:02
Po latach pracy z zespołem Lemon, złotych i platynowych płytach Igor Herbut rozpoczął solową karierę. Właśnie ukazuje się "Ro", drugi singiel zwiastujący jego solowy krążek "Chrust". - Pisząc te utwory sam miałem wrażenie, że będzie to muzyka instrumentalna - mówił wokalista i kompozytor w Czwórce. 
rozwiń zwiń