Snow Track Ani Rusowicz. Snowboard i muzyka łączą ludzi

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 14:37
Na zimowe szaleństwo Ania Rusowicz, wraz z mężem Hubertem Gasiulem, wybrała się do Włoch. Ich zimową zajawką jest snowboard, a muzyka zawsze im towarzyszy. 
Audio
  • Ania Rusowicz poleca muzykę na zimowe stoki (Stacja Kultura/Czwórka)
Ania Rusowicz
Ania Rusowicz Foto: Bartek Koziczyński/Czwórka

Snow Track Ani Rusowicz to podróż od klasyki jazdy, przez skoki, ewolucje, spotkania i popołudniowy chillout. Artystka na start proponuje utwór "Muy Tranquilo". - Gramatic to jest zespół, skład didżejski, który przygotowuje muzykę złożoną z sampli vintygowych, oldschoolowych, a ten oldschool na stoku się bardzo sprawdza - przekonuje. - Pierwszy raz  usłyszałam ich jako tło do filmu "White powder", w którym występuje plejada naszych polskich snowboarderów i tam ta muzyka "siedzi jak ulał" - dodaje. 

Kolejnym polecanym numerem od Ani jest przeróbka "Daydream in blue", a zaopiekował się nim skład I Monster. - To przepiękna ballada. Doskonale pasuje do zimowego rozmarzenia, podziwiania krajobrazu gór - podkreśla.

Ania Rusowicz na swojej playliście zawarła też utwór swego zespołu niXes. - To muzyka, która powstała dlatego, żeby umilić czas podczas jazdy na snowboardzie czy surfingu. To muzyka inspirowana tymi sportami, dużo jest takich wątków też w warstwie tekstowej - dodaje. 

A jeśli mowa o oldschoolu i klasyce to nie może zabraknąć The Beatles i ich utworu "A Hard Day's Night". 

Jak się okazuje nie tylko śniegiem, jazdą i ewolucjami człowiek żyje. Według Ani Rusowicz snowboard to też przyjaciele, jedzenie, spotkania. "Seabird" Alessis Brothers polecił jej przyjaciel. 

Na playliście Rusowicz "The glow" to utwór do tricków, "Ślepa miłość" wiąże się z wyjątkowym spotkaniem i snowboardowymi relacjami, które trwają do dziś. Utworem Real Estate "Head to Hear" piosenkarka zaprasza na chillout. 

1. Gramatik - "Muy Tranquilo"
2. I Monster -  "Daydream in blue"
3. niXes  - "Circles" remix by Steave Nash
4. The Beatles - "A Hard Day's Night"
5. Alessi Brothers - "Seabird"
6. Big Data feat. Kimbra - "The glow"
7. Ania Rusowicz  - "Ślepa miłość"
8. Real Estate - "Head to Hear"
9. Tycho - "Horizon"

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 30.01.2020

Godzina emisji: 11.37

pj

Czytaj także

Ania Rusowicz i Hubert Gasiul: nie ma ferii bez deski

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 12:50
- Snowboard, chyba jak żaden inny sport, jest mocno związany z muzyką. Ta dyscyplina bardzo nas inspiruje. Podobnie jak surfing - opowiadają Ania Rusowicz i Hubert Gasiul. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przybysz, Kortez, Radiohead - czego Sara Kordowska słucha zimą?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:27
Niektórzy artyści jeżdżą w czasie ferii na nartach, desce czy sankach, a inni chillują. Do tych chillujących właśnie należy Sara Kordowska, zwyciężczyni trzeciej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Wokalistka ułożyła playlistę idealną na zimę dla słuchaczy Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Snowtracku Daniela Moszczyńskiego nie ma bez "Lords of The boards"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 13:20
Na zimowy stok zabieramy, narty, kijki, deski, ale nierzadko też słuchawki, a w nich ulubioną muzykę. Co odpalić do szalonej snowboardowej jazdy po świeżym puchu? Poleca Daniel Moszczyński z zespołu Bibobit. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

95 piosenek na 95 lat Polskiego Radia. Głosuj i Ty!

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 12:29
- Stworzenie listy 95 piosenek, które towarzyszyły Polakom przez dziesiątki lat to bardzo długa i trudna praca - ocenia Norbert Borzym i zaprasza do codziennego uczestnictwa w Plebiscycie "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia". 
rozwiń zwiń