Street art budzi miasto po lockdownie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 11:50
1000 reprodukcji dzieł sztuki street artu pojawiło się w nietypowych miejscach w Warszawie - jako naklejki na warzywa czy kubki do kawy na wynos. To Desa Unicum otwiera się po izolacji. 
Audio
  • Karolina Kołtunicka opowiada o zbliżającej się aukcji w Desa Unicum (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Siriporn Pimpo

- 1000 reprodukcji dzieł sztuki umieściliśmy w mieście. Reakcje warszawiaków były bardzo pozytywne. Większość cieszyła się z tego, że mogą w takich nietypowych sytuacjach spotkać reprodukcje dzieła sztuki - mówi Karolina Kołtunicka z DESA Unicum, koordynatorka aukcji Sztuka Ulicy i zaprasza na wystawę oraz aukcję. - Wystawa trwa już od 20 maja, do jutra można ją zobaczyć. Na ekspozycji prezentujemy wszystkie dzieła, które zgromadziliśmy w katalogu. 

Gość Czwórki zwraca uwagę na dość specyficzną koncepcję tej wystawy. Sztuka ulicy to zjawisko szeroko postrzegane i definiowane. - Rozpoczynamy już od lat 70. od ikonicznej już "Legalności przestrzeni" Ewy Partum - mówi rozmówczyni Kasi Dydo. - Idziemy przez lata 80., wrocławską grupę LUXUS i Pomarańczową Alternatywę. To wszystko prowadzi nas do najnowszej twórczości artystów z nurtu urban artu, jak Sławek Czajkowski/Zbiok, Robert Proch, Michał Wręga/SEPE, Łukasz Habiera/NAWER, Daniel Kaliński/Chazme718 - dodaje. 

Ciekawostką ekspozycji jest praca NeSpoon. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Karolina Kołtunicka (DESA Unicum)

Data emisji: 25.05.2020

Godzina emisji: 10:25

pj/kd

Czytaj także

Galerie na świecie. Disney i znaczki w USA, brytyjskie globusy i rosyjski Ermitaż

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 12:32
Dziś muzea na całym świecie pracują nad dygitalizacją swoich kolekcji. Coraz większa liczba instytucji zaprasza swoją publiczność na wirtualne zwiedzanie. W Czwórce odwiedzamy San Francisco, Waszyngton, Londyn i Sankt Petersburg. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matura 2020. Sztuka współczesna czy nowoczesna?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 12:52
Pytanie: jak odróżnić dzieła sztuki współczesnej od nowoczesnej - wcale nie jest łatwe. Kluczem może być tu zdefiniowanie ram czasowych. 
rozwiń zwiń