Ojciec "Włatców Móch": chciałem odmitologizować godło

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 14:00
"Tato! Tato! Tato!” to nowy, animowany serial dla dorosłych, autorstwa Bartka Kędzierskiego, który dodatkowo wcielił się w postać ciekawego świata... orzełka.
Audio

- Ten film powstał w dużej mierze na podstawie rozmów z moim synkiem, Mieszkiem, chociaż sam pomysł zaczął mi się klarować, zanim on wogóle zaczął tyle mówić - opowiadał w Czwórce Bartosz Kędzierski, znany przede wszystkim jako twórca słynnej postaci Czesia z "Włatców Móch".

Głównymi bohaterami serialu "Tato! Tato! Tato!" są dwa orły bieliki. Mały nieświadomy życia Szpundek uczy się świata od  swojego ojca Leona, który jest kopalnią wiedzy oraz życiowych doświadczeń. - To był pomysł na odmitologizowanie orła z naszego godła. Zastanawiałem się, co on teraz może robić, że może się już rozwiódł i że na pewno ma spadkobiercę - wyjaśniał Kędzierski.

Do tej pory powstały 52 dwuminutowe odcinki serialu. Jak opowiadał gość Kuby Kukli i Kasi Dydo, filmiki nie są przeznaczone dla najmłodszych widzów, ale ich twórcy szykują pełnometrażową i bardziej familijną wersję opowieści o orłach. - To będzie film dla całej rodziny. Szpundek będzie w nim działał na rzecz ponownego zejścia się jego rodziców - zdradził scenarzysta.

Więcej na temat serialu w nagraniu audycji.

Czytaj także

"Odlot": Płakała na nim Tilda Swinton

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 14:00
Wizerunek domku, z unoszącymi się nad nim tysiącami balonów, zapisał się już w histori kina. "Odlot" o przyjaźni, przemijaniu i pogoni za marzeniami wzrusza młodych i straszych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakochany kundel oczami Walta Disneya

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 15:11
Zakochany kundel to 15. z animacji w oficjalnym kanonie filmów Walta Disneya. Film ten pojawił się właśnie na Blu-ray i można go oglądać w najwyższej jakości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Myszy, które zawojowały świat

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 13:00
"Bernard i Bianka" to animacja Walta Disney'a, która powstała z miłości do tych małych gryzoni. Po filmach z Myszką Miki, chyba nikt się temu uczuciu nie dziwi.
rozwiń zwiń