X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystkie warstwy miasta według Grzegorza Kossona

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 12:40
- To proza bardzo filozoficzna. O przemijaniu miejsc i ludzi z nimi związanych - mówi Grzegorz Kosson, wielbiciel stolicy, o swojej książce "Warstwy, czyli obrazy miasta".
Audio
  • Grzegorz Kosson o Warszawie i swojej książce "Warstwy, czyli obrazy miasta' (Czwórka/Poranek OnLine)
Zachód słońca nad centrum Warszawy
Zachód słońca nad centrum WarszawyFoto: Radek Kołakowski/Wikimedia Commons

Ciekawostką jest to, że nazwa miasta nie pada w tej książce ani razu (poza okładką, na której widać napis "Warschau"). - To książka uniwersalna, można ją odnieść do większości miast w Polsce. Wszystkie one są bowiem budowane przez ludzi i każde z nich ma swojego "ducha" - mówi pisarz w Czwórce.

Według Kossona, który na co dzień zajmuje się marketingiem, miasta to także są marki, idee. - I to starałem się uchwycić w mojej książce - mówi pisarz w Czwórce. - Bo miasto można zniszczyć na dwa sposoby: fizycznie, burząc budynki, albo wysiedlając jego mieszkańców. Warszawę spotkały oba te losy, ale na przykład Wrocław też.

Jego zdaniem tego typu "klimat" mają tylko niektóre miasta i nie każde z nich może zostać stolicą. - To musi być miejsce, w którym powstają idee, gdzie jest największy przepływ informacji, gdzie dużo się dzieje - tłumaczy Kosson w "Poranku OnLine".

Grzegorz
Grzegorz Kosson wraz z Justyną Dżbik w Czwórce/fot. W.Kusiński

 

Pisarz o swojej książce mówi "gra". - Zakodowałem w niej postacie, związane z tym miejscem, ale także wydarzenia historyczne, nie czytelne od razu - mówi Kosson. - Ta książka zatem to gra z czytelnikiem, w której chodzi o to, by mógł on te rzeczy odkodować.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Morfina" o tym, jak wojna przeszkadza w życiu bon vivanta

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 14:00
Szczepan Twardoch nie miał szóstki z historii, mimo to większość jego powieści osadzona jest w realiach historycznych. Tym razem tłem wydarzeń jest Warszawa 1939 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lady Pank. Biografia nieautoryzowana". Wyjątkowa historia wyjątkowej grupy

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 17:05
Michał Grzesiek, autor książki pt. "Lady Pank. Biografia nieautoryzowana" przyznaje, że nie ma jednaj, ulubionej piosenki tej formacji. - Nie da się wskazać jednego utworu. Chyba miałbym problem nawet z ulubioną płytą... - śmieje się pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Chomątowska prawdziwych przyjaciół poznała w Bredzie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 13:00
- Kiedy autor napisze coś, co zostanie dobrze przyjęte, rosną wobec niego oczekiwania. Żeby im sprostać odeszłam od reportażu na rzecz wspomnień - mówi Beata Chomątowska, autorka książki "Dobrych przyjaciół poznaje się w Bredzie".
rozwiń zwiń