X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Euro dotarło na Łotwę

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 11:20
1 stycznia Łotysze dołączyli do strefy euro. Narodowy łat został zastąpiony walutą UE, ale nie wszyscy są zadowoleni - donosi Tomasz Majka, dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej.
Audio
  • Jak Łotysze zareagowali na nową walutę? (Czwórka/Porank OnLine)
1 stycznia Łotysze dołączyli do strefy euro
1 stycznia Łotysze dołączyli do strefy euroFoto: Glow Images/East News

- W przeprowadzonym na początku roku sondażu tylko 30 procent mieszkańców tego kraju deklarowało chęć przystąpienia do wspólnoty walutowej. Badanie powtórzono po zakończeniu kampani informacyjnej. Wynik był trochę lepszy, ale nadal połowa ankietowanych była przeciwna wprowadzeniu euro. Oczywiście ich zdanie nie liczyło się, bo rząd nie przeprowadzał w tej sprawie żadnego referendum - mówi dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej. - To była decyzja stricte polityczna poparta doświadczeniem Estonii. Sąsiad Łotwy wprowadził euro 3 lata temu. Co prawda szczególnego "szału" w związku z tym nie było, ale katastrofa też się nie wydarzyła i nie zanotowano większego wzrostu cen.

Łotwa ma niewiele więcej mieszkańców niż liczy Warszawa, a jej gospodarka jest ponad 20-krotnie mniejsza od polskiej. Sam proces wprowadzenia nowej waluty nie był więc szczególnie skomplikowany.

- Sto tysięcy banknotów euro i czterysta tysięcy monet trafiło do łotewskiej kasy z mennicy w Niemczech, ale oczywiście nie brakuje na nich narodowych akcentów. Co więcej, Łotysze uważają, że ich euro jest najładniejsze w Europie - dodaje gość "Poranka OnLine". - Oczywiście, podwyżek nie dało się uniknąć, ale obyło się bez drastycznych różnic w cenach. Na płacenie starą walutą Łotysze mają czas do połowy stycznia.

Łotwa jest 18. krajem Unii Europejskiej, który zdecydował się na wejście do strefy euro. W ten sposób wspólną waluta posługują się już 333 mln. osób.

(kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przedsiębiorczy jak Polak?" Boimy się zakładać własne firmy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 13:00
Według obiegowej opinii Polacy są bardzo przedsiębiorczy i mają ciekawe pomysły na własny biznes. Z badań GFK Polonia wynika jednak, że stopień wykorzystania tego potencjału jest… niski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakupy w niedzielę? Tylko do godz. 12.00

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 11:00
Galeria handlowa czy niedziela spędzona w domu? Być może już wkrótce nie będzie takiego dylematu, bo w Polsce coraz głośniej mówi się o zakazie handlu w niedzielę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy upadłość konsumencka oznacza bankructwo?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 11:30
Miały gwarantować spokojną przyszłość, tymczasem dziś spędzają sen z powiek tysiącom polskich rodzin. Kredyty we frankach szwajcarskich dla wielu stały się pułapką bez wyjścia. Z myślą o zadłużonych rząd postanowił popracować nad zmianami w ustawie o upadłości konsumenckiej.
rozwiń zwiń