Polskie Radio
Section05
euro

Wakacje. Kiedy najkorzystniej wymienić walutę? Ekspert radzi

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wielu Polaków już planuje wczasy. W przypadku osób, które zamierzają wybrać się za granicę, w tym roku mogą okazać się tańsze niż w poprzednich latach, a to za sprawą korzystniejszych kursów walut. Pytanie, czy już dziś warto wymienić złotego na euro lub dolara, czy lepiej jeszcze się wstrzymać?
Zobacz więcej na temat:  wakacje kurs walut kurs walutowy dolary społeczeństwo POLSKA GOSPODARKA

Eksperci: EBC zachęca obywateli strefy euro do oszczędzania, u nas bardziej opłaca się konsumpcja

Europejski Bank Centralny zachowuje się powściągliwie jeśli chodzi o decyzje w sprawie stóp procentowych. Choć są one wyższe niż inflacja, co jest ważne jeśli chcemy żeby obywatele oszczędzali i dysponowali środkami na inwestycje służące rozwojowi gospodarki, to jednak nie mając pewności czy spadkowy trend inflacji jest trwały, kolejny raz pozostawił stopy na niezmienionym poziomie - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy wojna na Ukrainie uchodźcy

"Jest determinacja i po polskiej stronie, i po stronie unijnej". Nowa minister o uruchomieniu funduszy z KPO

Uruchomienie funduszy z KPO będzie wymagało działań w obszarze sprawiedliwości, praworządności. Jest absolutna wola polityczna, żeby odpowiednie działania szybko podjąć - zapewniła minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowy Plan Odbudowy POLSKA pieniądze inwestycje polityka Polska w Unii Europejskiej

Trybunałem Stanu w prezesa NBP? Ekonomistka: przyczyną ataków na Glapińskiego jest chęć wprowadzenia w Polsce euro

- Są osoby zainteresowane usunięciem jednego z organów NBP, który stawia opór przed wprowadzeniem w Polsce euro i broni naszych interesów. Jeśli wprowadzimy euro, to staniemy się biednym krajem, do którego nie będą napływały szerokim strumieniem inwestycje - mówiła w Polskim Radiu 24 ekonomistka prof. Grażyna Ancyparowicz.     
Zobacz więcej na temat:  Adam Glapiński NBP POLSKA

Prof. Ancyparowicz: wejście do strefy euro teraz oznaczałoby biedę na zawsze, za np. 10 lat może być inaczej

Szybkie wejście Polski do strefy euro spowodowałoby, że zostalibyśmy biedni na zawsze. Jechalibyśmy średniowieczną karetą. Trzeba rozumieć, że zwykły obywatel nie zarabiałby w euro tyle ile w złotówkach, że emeryt nie dostałby równoważnej emerytury - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" w PR24 prof. Grażyna Ancyparowicz, członek Narodowej Rady rozwoju przy Prezydencie RP i doradca prezesa NBP.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA strefa euro Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

PR24 Polacy nie chcą płacić w euro. Wośko: wierzę, że politycy KO wezmą sobie wyniki tych badań do serca

- Wierzę, że politycy Koalicji Obywatelskiej wezmą sobie wyniki badań do serca. Bo według prognoz ekonomicznych, wejście do strefy euro będzie nam się opłacało dopiero wtedy, jeżeli utrzymamy obecny poziom wzrostu zarobków i zamożności Polaków przez najbliższe 8-10 lat - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Wośko, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA finanse GOSPODARKA waluty