Wojciech Pijanowski: nie jestem legendą

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 12:00
Wojciech Pijanowski jest polskim prezenterem telewizyjnym programów rozrywkowych. W swojej karierze prowadził wiele popularnych teleturniejów, między innymi "Koło fortuny" oraz "Szczęśliwy rzut".
Audio
  • Znany prezenter telewizyjny, Wojciech Pijanowski opowiada o teleturniejach (Czwórka/Poranek OnLine)
Wojciech Pijanowski
Wojciech PijanowskiFoto: PAP/Archiwum/Jan Bogacz

Według Wojciecha Pijanowskiego, teleturniej powinien spełniać pewne zasady. Między innymi musi mieć wyznaczoną nagrodę, ustalone reguły gry i uczestnika znajdującego się w studiu. - Ten typ programów możemy podzielić na rozrywkowe i quizy, w którym padają wyłącznie pytania - tłumaczy znany prezenter i dodaje: - Moim zdaniem to dobrze, że ludzie jako teleturniej traktują wszystkie telewizyjne programy rozrywkowe, w których gracz musi wykazać się wiedzą lub odpowiedzieć na zagadkę. Natomiast w żadnym wypadku nie jest nim konkurs polegający na wysłaniu smsa czy wykonaniu telefonu.

Czytaj także: Zygmunt Chajzer: "Idź na całoś" to był fajny teleturniej<<<

Gość Czwórki twierdzi, że zasady gry w programie "Szczęśliwy rzut” wcale nie były skomplikowane. - Uczestnik rzucał plastelinką do szyby, trafiał w numerek i kiedy wycelował w konkretny numer, to pod nim kryła się nagroda. Gracz wygrywał ją, kiedy odpowiedział pozytywnie na pytanie - wyjaśnia Wojciech Pijanowski.

Gość w audycji mówił również o swojej pasji, którą jest gra w golfa i wyjaśnił, że, wbrew powszechnej opini, wcale nie jest to drogi sport. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z "Poranku OnLine".

bc/pj

Czytaj także

Kulturystyka może być kobieca

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 10:00
Wydaje się, że dyscyplina sportowa jaką jest kulturystyka, została zdominowana przez mężczyzn. Okazuje się jednak, iż płeć piękna też potrafi ciężko pracować na siłowni, aby wyrzeźbić mięśnie ciała i poddać się ocenie jury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak bada się oglądalność programów?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 13:00
Dane słuchalności radia i oglądalności telewizji pozyskiwane są różnymi metodami i na dużej ilości osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Holtz: Gdyby nie "Klan", nie byłabym aktorką

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 11:00
Wychowywała się w środowisku aktorskim i już jako mała dziewczynka zadebiutowała na scenie teatralnej. Jednak największą popularność przyniosła jej rola Agnieszki Lubicz w znanej telenoweli pod tytułem "Klan" - oczywiście mowa o aktorce Paulinie Holtz. Jak sama przyznaje, gdyby nie serial, to jej życie potoczyłoby się zupełnie inaczej.
rozwiń zwiń