Paulina Holtz: Gdyby nie "Klan", nie byłabym aktorką

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 11:00
Wychowywała się w środowisku aktorskim i już jako mała dziewczynka zadebiutowała na scenie teatralnej. Jednak największą popularność przyniosła jej rola Agnieszki Lubicz w znanej telenoweli pod tytułem "Klan" - oczywiście mowa o aktorce Paulinie Holtz. Jak sama przyznaje, gdyby nie serial, to jej życie potoczyłoby się zupełnie inaczej.
Audio
  • Aktorka, Paulina Holtz opowiada o swoim zawodzie (Czwórka/Poranek OnLine)
Paulina Holtz
Paulina HoltzFoto: PAP/Archiwum/Stach Leszczyński

- Gdybym nie zaczęła pracy w serialu, to prawdopodobnie w ogóle nie uprawiałabym zawodu aktorki - mówi Paulina Holtz i dodaje: - Dopiero po roku pracy w "Klanie” zaczęłam myśleć o szkole teatralnej na poważnie. Ponadto, gdybym nie zaczęła pracy w serialu, to nie mogłabym robić tego, co wykonuję w teatrze. Uważam, że byłoby mi dużo ciężej, bo musiałabym ciągle komibnować, jak zarobić na chleb, a nie jak robić to, co kocham.

Aktorka krótko studiowała dziennikarstwo. Jednak doszła do wniosku, że zanim skończy ten kierunek, to musi ukończyć także inne studia, aby na jakimś temacie znać się dogłębnie. - Z tego powodu poszłam na etnologię, ale już nie mogłam jej kontynuować, bo zaczęłam pracę w telewizji - dodaje artystka.

Czytaj także: Ola Szwed: Kocham aktorstwo, ale nienawidzę showbiznesu<<<

Gość Czwórki porównuje pracę w serialu do jazdy samochodem. Artystka wyjaśnia, że sztab specjalistów zajmuje się wszystkim związanym z produkcją. Jest ciepło i wygodnie, zaś do gwiazdy należy tylko wykonanie swojej pracy najlepiej jak potrafi. Aktorka twierdzi natomiast, że praca w teatrze jest jak jazda na rowerze. Można poczuć zapach i wiatr we włosach. - To jest coś, co daje szczęście, nakręca i powoduje przyspieszenie tętna - wyjaśnia artystka.

Pasją Pauliny Holtz jest nie tylko aktorstwo, ale również kultura fizyczna i joga. - Kocham to, bo jest tym, co daje mi naprawdę dużo dobrej energii - kwituje.

W audycji "Poranek OnLine" aktorka mówiła także o swoich ćwiczeniach z kettlami, relacją z fanami oraz o planach na przyszłość. Zapraszmy do wysłuchania całej rozmowy.

bc/pj

Czytaj także

Rafał Rutkowski: dowcipy należy opowiadać spontanicznie!

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 12:00
- Lubię opowiadać dowcipy. Zresztą mam w tym dużą praktykę. Zaczynałem w łonie matki - zwierza się Rafał Rutkowski. Aktor i członek grupy Montownia żyje z rozśmieszania ludzi choć, jak przyznaje, nieobca jest mu również... depresja komika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jessica Mercedes: nie chciałam nudnej pracy

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 13:22
Jest jedną z najpopularniejszych w Polsce blogerek modowych, a jej wskazówkami inspirują się tysiące młodych dziewczyn. Jessica Mercedes to najlepszy przykład, że warto w życiu podążać za pasją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziewczyny w stolicy

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 13:00
Z pewnością tytuł "Dziewczyny do wzięcia" już nam się obił o uszy. Znamy go z obrazu z lat. 70., teraz zaś możemy go oglądać na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktor to człowiek do zadań specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 06:00
Z roku na rok do szkół aktorskich zdaje coraz więcej osób, a walka o indeksy staje się coraz bardziej zażarta. Co jest takiego w tym fachu, że od lat tak nęci ludzi, opowiadają aktorzy: Joanna Kulig i Wojciech Zieliński.
rozwiń zwiń