Świetlówki za elektrośmieci

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2010 10:58
27 listopada to Dzień Troski o Środowisko. O utylizacji elektrozłomu mówiła w „Poranku” Czwórki Anna Podsiadło z ElektroEko.
Audio

Z inicjatywy Organizacji Odzysku Sprzętu Elektronicznego i Elektrycznego ElektroEko 27 listopada w podwarszawskim centrum handlowym Marki 1 odbędzie się darmowa zbiórka elektrozłomu. W ramach akcji można wymienić zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny na energooszczędne świetlówki. Regulamin znajduje się na stronie zuzyteswietlowki.pl

– Zużyty sprzęt należy oddawać do punktów zbierania – podkreśla Anna Podsiadło, kierownik marketingu ElektroEko. – W sklepach RTV sprzedawca ma obowiązek przyjąć od nas zużyty sprzęt w zamian za kupno nowego, tego samego rodzaju. Natomiast elektrozłom w nieograniczonej ilości można oddać w specjalnych punktach zbierania elektronicznych śmieci. Takie punkty ma obowiązek zorganizować każda gmina – tłumaczy gość „Poranka”.

– Każda firma, zajmująca się zbiórką odpadów komunalnych, w tym elektrośmieci, ma obowiązek przyjąć je w godzinach pracy również u siebie w siedzibie. W stolicy jest również całodobowy punkt zbiórki czynny 7 dni w tygodniu – zapewnia gość Kuby Marcinowicza.

– Od 5 lat obowiązuje ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym ściśle precyzująca zasady jego utylizacji – wyjaśnia Anna Podsiadło. Tymczasem 2/3 Polaków, wbrew przepisom, wyrzuca zużyty sprzęt prosto do śmietnika. Za takie wykroczenie służby miejskie mogą ukarać grzywną nawet do 5 tysięcy złotych – przypomina gość „Poranka”.

 

Am

Więcej w rozmowie Kuby Marcinowicza z Anną Podsiadło. Kliknij ikonę kamery/głośnika w ramce po prawej stronie.

Zobacz więcej na temat: ekologia Kuba firma

Czytaj także

Eko-bomba w Tarnowskich Górach

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 13:53
Do unieszkodliwienia pozostało jeszcze ponad 500 tysięcy m3 odpadów, które zatruwają wodę i glebę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zgodnie z normami nie znaczy zdrowo

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2010 10:37
Zastąpienie polskich norm unijnymi nie oznacza, że w sklepach możemy kupić zdrowszą żywność. – W każdym produkcie można znaleźć szkodliwe substancje – ostrzega Dariusz Łomowski z UOKiK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sukces według menedżera

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2010 18:55
Trwają Mistrzostwa Polski Kadry Menedżerskiej. O umiejętnościach i aspiracjach polskich menedżerów mówiła w Czwórce Monika Masztakowska z Diners Club.
rozwiń zwiń