Artyści uliczni zjadą do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2011 09:03
W ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy zaprezentują oni spektakle zarówno bardzo kameralne, jak i wielce widowiskowe.
Audio

W ramach festiwalu wystąpi dziesięć teatrów z siedmiu państw m. in. z Belgii, Hiszpani i Włoch oraz piętnaście teatrów z Polski. Będzie to więc doskonała okazja, by zdobyć rozeznanie w tego typu sztuce.

Jak podkreśla Dariusz Jarociński, dyrektor przedsięwzięcia, które już 1 lipca rozpocznie się w Warszawie, będzie można zobaczyć spektakle tradycyjne, podczas których nie zabraknie chodzenia na szczudłach, jak i występy nawiązujące do sztuki cyrkowej.

Festiwal rozpocznie się paradą na warszawskich Bielanach, która powędruje od Metra Stare Bielany do Metra Słodowiec. W pierwszym dniu imprezy będzie można zobaczyć spektakl francuskiej grupy Malabar zatytułowany "Helios II" oraz pokaz fajerwerków.

Dodatkową atrakcją XIX Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy będą liczne koncerty. Szczegóły imprezy w "Poranku" Czwórki.

ap

Czytaj także

Mazakiem i kafelkiem po murach

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 10:52
Farba w sprayu, kafelek ceramiczny, no i prosty, dobry pomysł, tyle trzeba by tworzyć sztukę ulicy. Odbiorca też ma zadanie do wykonania: fotografować i dzielić się graffiti z innymi!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graffiti: farbą w miejską tkankę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 11:30
Kiedy chodzą po ulicach i nie mają flamastra w kieszeni, czują się źle. Grafficiarze ingerują w przestrzeń zabudowaną. Liczą się ci, których kreatywność i wyobraźnia nie zna granic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naiwnym być...

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 22:40
Gdzie indziej, jak nie na Nikiszowcu, mógłby odbywać się jedyny w Polsce festiwal sztuki naiwnej? W Katowicach trwa Art Naif Festiwal. W tym roku gościem specjalnym jest... Kuba!
rozwiń zwiń