Sadźmy drzewa na potęgę!

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2011 09:26
Sadzenie drzew jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym i powinno odbywać się nie tylko w dniu Święta Drzewa, czyli 10 października.
Audio

9. edycja Święta Drzewa, czyli programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja, już za nami.

Dzięki tej inicjatywie, której celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska, co roku sadzone jest kilkadziesiąt tysięcy drzew.

Co więcej, liczne lokalne działania dotyczące sadzenia, które pojawiają się w następstwie, potrafią zwiększyć tę liczbę kilkakrotnie. Bierzmy zatem przykład z innych i sadźmy drzewa – wszystkim wyjdzie to na dobre.

Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja, cieszy się, że Święto Drzewa na stałe zagościło w naszym kalendarzu, jak również "wyszło poza Polskę". W ubiegłych latach, dzięki inicjatywie Klubu Gaja, drzewa sadzono m.in. na Islandii, w Afryce, w obu Amerykach i w Europie (m.in. Niemcy i Wielka Brytania).

Od początku realizacji programu Klubowi Gaja pomagają Lasy Państwowe. – Leśnicy najlepiej wiedzą gdzie i co sadzić – tłumaczy Anna Depczyńska, reporterka Czwórki.

W akcję włączają się także znane osobistości ze świata kultury i sztuki. Do grona ambasadorów zaliczają się m.in. Magdalena Popławska, aktorka znana np. z serialu "Usta, usta" i Bartłomiej Topa, aktor i triatlonista. – Fakt, że w akcję angażują się osoby rozpoznawalne znacznie pomaga wesprzeć kampanię w jej działaniach – przekonuje Topa.

Więcej o akcji Klubu Gaja i sadzeniu drzew dowiesz się z "Poranka".

ap

Czytaj także

Grzybobranie czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2011 14:30
Po prawie dwóch tygodniach deszczowej pogody zrobiło się ciepło i w lasach pojawiły się grzyby.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Musimy sprzątać Polskę, bo śmiecimy gdzie popadnie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 12:33
W dniach 16-18 września już po raz osiemnasty odbędzie się w Polsce akcja "Sprzątanie Świata". Nie musielibyśmy brać w niej udziały gdybyśmy tak nie śmiecili, szczególnie w lasach. Niestety w tej "dyscyplinie" jesteśmy bardzo dobrzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska przestawi się na "zieloną energię" w 2020

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2011 12:06
Minister Środowiska Andrzej Kraszewski powiedział, że zgodnie z unijnymi wymogami w 2020 roku w Polsce 20 proc. energii będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych.
rozwiń zwiń