Zmień studia na takie, po których znajdziesz pracę

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 08:00
Jeżeli po studiach pierwszego stopnia czujecie, że wybrany przez was kierunek nie jest tym, o którym marzyliście, to Instytut Informatyki i Automatyki Stosowanej ma dla was propozycje.
Audio
  • Maciej Ławryńczuk o studiach na kierunku Automatyka i Robotyka

Co jest dziś jedyną pewną rzeczą na rynku pracy? Zmiany. Zmiany między innymi zapotrzebowania na specjalistów z danej dziedziny.

Zmienić się mogą również zainteresowania studenta, bo... może źle wybrał kierunek? Dlatego Instytut Informatyki i Automatyki Stosowanej, prowadzący studia II stopnia na Politechnice Warszawskiej, namawia do zmiany kierunku studiów po I stopniu.

- Kierunek nasz został wznowiony, ze względu na zapotrzebowanie na automatyków robotyków, to są sygnały otrzymywane od pracodawców z bieżącego rynku pracy w Polsce - mówił dr inż. Maciej Ławryńczuk, który odpowiada za właśnie uruchomione bezpłatne studia II stopnia.

Gość Romualda Wójcika mówił, iż na kierunek zapraszani są wszyscy, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia, niezależnie od wieku ani wcześniej studiowanego kierunku.

- Decyzja jest podejmowana indywidualnie przez dziekana. Każdy musi ocenić czy jest zainteresowany kierunkiem studiów ścisłych. Musimy sobie też odpowiedzieć czy matematyka nas nie przeraża.

Więcej na temat zmiany kierunku studiów w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Czytaj także

Niestacjonarne e-studia w Polsce nadal nielegalne?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 23:30
Na świecie w trybie na odległość studiuje ponad 10 milionów osób, w Polsce, studiowanie wyłącznie w sieci jest niemożliwe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poznaj style dawnego wojowania na "Archelogii wojny"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 21:00
Uniwersytet Warszawski wyszedł na przeciw oczekiwaniom miłośników wiedzy na temat sztuki wojennej sprzed wielu wieków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy inżynier może być humanistą?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 08:58
Superuniwersytety to jeden ze sposobów radzenia sobie z niżem demograficznym na wyższych uczelniach w Polsce. Według prognoz do roku 2020 liczba studentów może znacząco się zmniejszyć.
rozwiń zwiń