Co może zaskoczyć na imprezach masowych?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 20:00
13 stycznia zmieniają się przepisy dotyczące imprez masowych. Największa nowelizacja dotyczy możliwości sprzedaży alkoholu na stadionach sportowych.
Audio
  • Ania Depczyńska o zmianach w przepisach dotyczących imprez masowych

Koncerty na stadionach czy lotniskach i oczywiście, mecze Euro 2012 – od piątku 13 stycznia na tego typu masowych imprezach ma być bezpieczniej, ponieważ w życie wchodzą nowe przepisy.

- Pracowaliśmy nad stworzeniem takiego otoczenia prawnego, które będzie wychodziło naprzeciw oczekiwaniom organizatora turnieju Euro 2012, czyli UEFA, ale to nie jest kwestia rozwiązań tymczasowych, chcemy wprowadzić w Polsce rozwiązania, które obowiązują dzisiaj w Unii Europejskiej - mówił w Czwórce Tadeusz Zygmunt, krajowy koordynator do spraw bezpieczeństwa w spółce PL 2012.

Jakie zmiany czekają zatem organizatorów i uczestników imprez masowych?

Teraz wojewoda będzie mógł odwołać imprezę, gdy stwierdzi, że jej dalszy przebieg zagraża zdrowiu lub życiu uczestników. Zakaz stadionowy będzie dotyczył również meczów wyjazdowych, zaś na stadionie będziemy mieli możliwość zakupu alkoholu… do 3,5%.

To jednak nie wszystkie zmiany, które wejdą w życie w piątek trzynastego.

Szczegóły w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Audioriver 2011 – kulisy i wrażenia (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2011 10:13
Kolejna edycja festiwalu muzyki elektronicznej i niezależnej odbywającego się w Płocku, to już historia. Relację z imprezy, której patronowała Czwórka, przygotowała Ewelina Grygiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienia po Woodstocku: było energetycznie i pozytywnie!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 15:20
Z nami już wyjątkowy, gigantyczny festiwal Woodstock. W tym roku do Kostrzyna zjechało, bagatela, 700 tysięcy ludzi! Zobacz i posłuchaj, co działo się na tej niesamowitej imprezie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młode, polskie kino wciąga i zachwyca

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2011 14:12
Nasze kino nie jest nudne i błache! Młodzi kręcą m.in. filmy ukazujące historię chłopca, który wierzy, że jego ojcem jest znany piłkach Celtic Glasgow, czy mówiąca o miłości graniczącej z obsesją. Teraz możesz je po raz pierwszy obejrzeć na DVD.
rozwiń zwiń