Nie wszystko złoto - W piłkę nożną gra się wszędzie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 11:12
Tomek Burnos i Darek Matyja komentują mecze fazy play-off Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej oraz inne wydarzenia minionego weekendu.
Audio

Kibice futbolu nie mogli narzekać na brak emocji ostatnimi dniami. Mecze fazy pucharowej Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej przyniosły kilka nieoczekiwanych rezultatów i muszę tu przyznać rację tym, którzy twierdzą, że prawdziwe puchary rozpoczynają się właśnie od tej fazy rozgrywek, a mecze grupowe to jedynie preludium do prawdziwych piłkarskich widowisk. Najpierw Arsenal po 45 minutach prowadził 3:0 z Milanem i do odrobienia strat londyńczykom brakowało już tylko jednej bramki, której w ostatecznym rozrachunki strzelić jednak się nie udało. Później APOEL wyeliminował Olympique Lyon i jak tu mówić o kolejnej niespodziance... Cypryjski klub z meczu na mecz sprawia niespodzianki, których niektórzy za takie już jednak nie uważają, doceniając klasę zespołu APOELu. Barcelona rozstrzelała się na dobre - 5 goli Messiego i pogrom Bayeru az 7:1.

Nie tylko Europa żyje piłką.  Dość egzotyczne zespoły grają w kwalifikacyjnej fazie grupowej piłkarskiego Pucharu Azji. Reprezentacja Nepalu (153. w rankingu FIFA) przegrała 0:2 na stadionie Dashrath Rangasala w Katmandu z Palestyną (160. w rankingu). Mecz oglądało ponad 20 tysięcy kibiców, wśród nich przewodniczący FIFA - Sepp Blatter.
W drugim meczu tej grupy Turkmenistan (166. miejsce w rankingu FIFA) pokonał 3:1 Malediwy (170. miejsce w rankingu). Przypomnijmy, że w marcowym rankingu FIFA Polska zajmuje 75. miejsce, m.in. za reprezentacjami Haiti (73.) i Sierra Leone (72.).

W piątkowym "Nie wszystko złoto" mówiliśmy tez o ostatnich występach Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha - posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

 

Darek Matyja

Czytaj także

Nie wszystko złoto - Radwańska doprowadza do płaczu i pożegnanie z pucharami

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 09:49
Tomek Burnos i Darek Matyja komentują sportowe wydarzenia tygodnia, m.in. turniej tenisowy w Dubaju, odpadnięcie polskich drużyn z Ligi Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Normalna kolejka cudów i historyczne miejsce Radwańskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 09:42
Tomek Burnos i Darek Matyja tym razem mówią nie tylko o piłce nożnej ale i o tenisie, piłce ręczne i skokach narciarskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 dni przed Euro i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 13:56
Darek Matyja komentuje sportowe wydarzenia ostatniego tygodnia, m.in. mecz Polski z Portugalią i występ Agnieszki Radwańskiej w Malezji.
rozwiń zwiń