Ulecz się tańcem

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2012 12:09
Depresję i wiele innych schorzeń umysłu można przezwyciężyć ruchem. O ozdrawiającej sile tańca przekonają się uczestnicy warsztatów "Poruszenia 2012".
Audio

W drugiej połowie kwietnia na terenie Warszawy, Poznania i Zielonej Góry odbędą się spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Terapii Tańcem i Ruchem. Ich celem jest promocja tańca jako metody leczenia chorób psychicznych.

 - U podstaw tej psychoterapii leży idea, że ciało i umysł są ze sobą połączone – mówiła Małgorzata Wiśniewska jedna z organizatorek "Poruszeń". - W ruchu możemy wyrażać nasze stany wewnętrzne, emocje i poprzez ten ruch może się dokonywać zmiana, a o to właśnie w psychoterapii chodzi – wyjaśniała.

Zajęcia będą miały niewiele wspólnego z tańcem towarzyskim, choć ta forma rekreacji, jak każda ruchowa zabawa z pewnością też pozytywnie wpływa na stan umysłu.

- My taniec rozumiemy jak najszerzej. Taniec towarzyski, to nie do końca wyrażanie siebie, bo to są układy, które należy wykonać poprawnie. W naszej metodzie nie ma poprawności, chodzi o wyrażanie siebie a nie czyjegoś układu choreograficznego – tłumaczył gość Romualda Wójcika.

Warsztaty odbędą się w dniach 14 – 29 kwietnia. Na wszystkie wydarzenia w ramach "Poruszeń 2012" wstęp jest wolny, lub po opłaceniu "wejściowego" w wysokości 5-10zł. Więcej na temat terapii tańcem dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

To będzie mroczny film modowy!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2012 16:25
- Wymyśliłam inną formę pokazania swoich kreacji. Jeżeli ktoś śledzi telewizje modowe to wie, o czym mówię, bo takie klipy się tam pojawiają - mówi Ewa Szabatin - tancerka i projektantka mody.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Lady Fosse 2" - historia opowiedziana tańcem

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 16:51
- Nie trzeba nic mówić na scenie, żeby każdy zrozumiał o czym jest ta opowieść – mówiła w Czwórce Magda Soszyńska-Michno, tancerka występująca w nowym tanecznym show warszawskiego Teatru Capitol.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co pewna dziewczyna zrobiła w bibliotece? [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 11:00
Czytelnicy publicznej biblioteki Schenectady w Nowym Jorku mogli się zdziwić.
rozwiń zwiń