Ulecz się tańcem

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2012 12:09
Depresję i wiele innych schorzeń umysłu można przezwyciężyć ruchem. O ozdrawiającej sile tańca przekonają się uczestnicy warsztatów "Poruszenia 2012".
Audio

W drugiej połowie kwietnia na terenie Warszawy, Poznania i Zielonej Góry odbędą się spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Terapii Tańcem i Ruchem. Ich celem jest promocja tańca jako metody leczenia chorób psychicznych.

 - U podstaw tej psychoterapii leży idea, że ciało i umysł są ze sobą połączone – mówiła Małgorzata Wiśniewska jedna z organizatorek "Poruszeń". - W ruchu możemy wyrażać nasze stany wewnętrzne, emocje i poprzez ten ruch może się dokonywać zmiana, a o to właśnie w psychoterapii chodzi – wyjaśniała.

Zajęcia będą miały niewiele wspólnego z tańcem towarzyskim, choć ta forma rekreacji, jak każda ruchowa zabawa z pewnością też pozytywnie wpływa na stan umysłu.

- My taniec rozumiemy jak najszerzej. Taniec towarzyski, to nie do końca wyrażanie siebie, bo to są układy, które należy wykonać poprawnie. W naszej metodzie nie ma poprawności, chodzi o wyrażanie siebie a nie czyjegoś układu choreograficznego – tłumaczył gość Romualda Wójcika.

Warsztaty odbędą się w dniach 14 – 29 kwietnia. Na wszystkie wydarzenia w ramach "Poruszeń 2012" wstęp jest wolny, lub po opłaceniu "wejściowego" w wysokości 5-10zł. Więcej na temat terapii tańcem dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To będzie mroczny film modowy!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2012 16:25
- Wymyśliłam inną formę pokazania swoich kreacji. Jeżeli ktoś śledzi telewizje modowe to wie, o czym mówię, bo takie klipy się tam pojawiają - mówi Ewa Szabatin - tancerka i projektantka mody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lady Fosse 2" - historia opowiedziana tańcem

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 16:51
- Nie trzeba nic mówić na scenie, żeby każdy zrozumiał o czym jest ta opowieść – mówiła w Czwórce Magda Soszyńska-Michno, tancerka występująca w nowym tanecznym show warszawskiego Teatru Capitol.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co pewna dziewczyna zrobiła w bibliotece? [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 11:00
Czytelnicy publicznej biblioteki Schenectady w Nowym Jorku mogli się zdziwić.
rozwiń zwiń