X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ulecz się tańcem

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2012 12:09
Depresję i wiele innych schorzeń umysłu można przezwyciężyć ruchem. O ozdrawiającej sile tańca przekonają się uczestnicy warsztatów "Poruszenia 2012".
Audio

W drugiej połowie kwietnia na terenie Warszawy, Poznania i Zielonej Góry odbędą się spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Terapii Tańcem i Ruchem. Ich celem jest promocja tańca jako metody leczenia chorób psychicznych.

 - U podstaw tej psychoterapii leży idea, że ciało i umysł są ze sobą połączone – mówiła Małgorzata Wiśniewska jedna z organizatorek "Poruszeń". - W ruchu możemy wyrażać nasze stany wewnętrzne, emocje i poprzez ten ruch może się dokonywać zmiana, a o to właśnie w psychoterapii chodzi – wyjaśniała.

Zajęcia będą miały niewiele wspólnego z tańcem towarzyskim, choć ta forma rekreacji, jak każda ruchowa zabawa z pewnością też pozytywnie wpływa na stan umysłu.

- My taniec rozumiemy jak najszerzej. Taniec towarzyski, to nie do końca wyrażanie siebie, bo to są układy, które należy wykonać poprawnie. W naszej metodzie nie ma poprawności, chodzi o wyrażanie siebie a nie czyjegoś układu choreograficznego – tłumaczył gość Romualda Wójcika.

Warsztaty odbędą się w dniach 14 – 29 kwietnia. Na wszystkie wydarzenia w ramach "Poruszeń 2012" wstęp jest wolny, lub po opłaceniu "wejściowego" w wysokości 5-10zł. Więcej na temat terapii tańcem dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To będzie mroczny film modowy!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2012 16:25
- Wymyśliłam inną formę pokazania swoich kreacji. Jeżeli ktoś śledzi telewizje modowe to wie, o czym mówię, bo takie klipy się tam pojawiają - mówi Ewa Szabatin - tancerka i projektantka mody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lady Fosse 2" - historia opowiedziana tańcem

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 16:51
- Nie trzeba nic mówić na scenie, żeby każdy zrozumiał o czym jest ta opowieść – mówiła w Czwórce Magda Soszyńska-Michno, tancerka występująca w nowym tanecznym show warszawskiego Teatru Capitol.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co pewna dziewczyna zrobiła w bibliotece? [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 11:00
Czytelnicy publicznej biblioteki Schenectady w Nowym Jorku mogli się zdziwić.
rozwiń zwiń