X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Japonii codziennie jest święto

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 10:00
Japończycy są jednocześnie buddystami i szintoistami. W Kraju Kwitnącej Wiśni swoje święta mają nawet malutkie dzielnice.
Audio

- W Japonii jest bardzo dużo świąt religijnych. Wspólnoty lokalne czczą same siebie i więzy między ludźmi. Mówi się, że każdego dnia gdzieś w Japonii jest jakieś święto - mówi dr Jakub Karpoluk z Wydziału Kultury Japonii, Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Od maja do końca lata właściwie każdej nocy jest święto. - Te święta określa się zbiorczą nazwą matsuri, czyli czczenie bóstw. Każde z nich może mieć charakter bardzo prywatny - opowiada Karpoluk.Terminem matsuri określa się również festiwale lokalne, niektóre są bardzo małe, np. poświęcone jednej dzielnicy, a inne są wielkie, dla tysięcy ludzi - dodaje.

Japończycy są społeczeństwem nastawionym na wykształcenie. Większość dnia dzieci spędzają w szkole, podobnie dzieje się na studiach. Najbardziej popularnymi w Japonii kierunkami studiów są informatyka, a także reklama, przede wszystkim reklama audiowizualna.

Jak, w tym jednym z najszybciej rozwijających się krajów na świecie, wygląda kultura, czy Japończycy czytają książki i co wystawiają w teatrze - dowiesz się słuchając audycji "Poranek", w której gościem Romka Wójcika był dr Jakub Karpoluk.

(pj) 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biznes na wakacje, a może i na Euro?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 10:00
Niestety, żeby pohandlować w trakcie mistrzostw (oczywiście legalnie) jest już nieco za późno, bo formalności związane z założeniem działalności zajmują trochę czasu. Jednak na wakacyjny biznes jeszcze nie jest za późno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najśmieszniejszy dowcip świata nie jest śmieszny?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 10:00
– Udowodniono, że są trzy cechy dobrego dowcipu: powinien być absurdalny, obnażać ludzką głupotę, albo być oparty na grze słownej - mówiła w Czwórce podróżniczka Julia Lachowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W pierwszej pracy nie licz na kokosy

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 10:00
Jak pokazują badania, większość młodych ludzi swoją pierwszą pracę wykonuje bez podpisywania jakiejkolwiek umowy. Co ciekawe takie rozwiązanie często jest dla nich bardziej opłacalne.
rozwiń zwiń