Polskie Radio
Section05
składka zus

"Czeka nas poważna dyskusja o reformie systemu emerytalnego"

- Czeka nas poważna dyskusja o reformie systemu emerytalnego. Jeśli tego nie zrobimy wyższe składki ZUS mogą odbić się w przyszłości czkawką. Liczę jednak na to, że sprawny rząd, który przełamał imposybilizm w polskiej polityce, będzie w stanie rozwiązać także ten problem – powiedział w Debacie Poranka Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. O zwiększeniu składki ZUS w kontekście objęcia przez Mateusza Morawieckiego stanowiska premiera, mówił także Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu składka zus ZUS zus składki

Zniesienie limitu składek na ZUS. Komentarze

Sejm uchwalił rządową ustawę o zniesieniu limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. - To wygląda jak spisek przeciwko pracy etatowej – stwierdził w audycji Szukając Dziury w Całym Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. O skutkach takiej regulacji mówił także Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha ZUS zus składki Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Rodziny Andrzej Sadowski składka zus Cezary Kaźmierczak Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Debata PR24: Eksperci o zmianach w systemie emerytalnym

Sejm uchwalił rządową ustawę o zniesieniu limitu, po przekroczeniu którego najlepiej zarabiający – powyżej trzydziestokrotności średniego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce – nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. W Debacie Polskiego Radia 24 rozmowa z prof. Gertrudą Uścińską, prezes ZUS, prof. Leokadią Oręziak z SGH, prof. Marcinem Zielenieckim, wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej, drem Cezarym Mechem, ekonomistą, Bogdanem Kubiakiem z NSZZ „Solidarność” i Łukaszem Kozłowskim z Pracodawców RP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 emerytura ZUS Ministerstwo Rodziny wiek emerytalny w Polsce składka zus