Zrób sobie makijażowy detoks

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 18:00
Tony podkładu, tuszu i szminki, lista substancji, które panie każdego poranka nakładają na twarz w imię piękna jest naprawdę długa. Niestety odbija się to na zdrowiu cery, dlatego coraz częstszym zjawiskiem jest okresowe przechodzenie na dietę makijażową.
Audio

Kiedy gwiazdy pokazują się na ulicy bez makijażu, nie zawsze oznacza to zapominalstwo czy zły dzień. Niektóre, jak np. aktorka Gwyneth Paltrow, regularnie przechodzą na dietę "make-up free". Takie działanie motywowane jest oczyszczeniem skóry z toksycznych substancji.

- Czasami kosmetyki do makijażu zawierają składniki, które mogą powodować alergie, zatykają pory, przez co skóra nie może oddychać i w efekcie pojawiają się zaskórniki i krosty - mówi Marcin Zakrzewski, dermatolog.

W efekcie, to co nakładamy na twarz, by wyglądać pięknie przyczynia się do degradacji naszej naturalnej urody. Dlatego też warto skórze dać czas, by mogła się zregenerować. Świetną do tego okazją jest trwające właśnie lato.

– Skóra bez makijażu odpoczywa i nabiera wigoru. Ważne jest jednak, żeby w czasie wakacji nie zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, żeby nie narażać jej na szkodliwe napromieniowanie - radził dermatolog.

Więcej na temat diety makijażowej dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak wypoczywają Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 17:00
Jesteśmy narodem, który nie ma zbyt wiele wolnego czasu, dlatego kiedy już mamy wolne to bardzo celebrujemy te chwile. Niestety najczęściej wypoczywamy biernie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papierosy oznaką gorszego wykształcenia?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 11:10
- Typowy palacz ma żółte paznokcie i śmierdzi, ma chropowatą cerę i obgryza paznokcie - tak uważają uczestnicy sondy Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teraz łatwiej zostać Polakiem

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 09:00
Żeby zdobyć nasze obywatelstwo nie trzeba znać historii. Przyda się natomiast dobra znajomość języka.
rozwiń zwiń