Natalia Przybysz: musiałam zaśpiewać tak jak Janis Joplin

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 19:00
Minęło już 50 lat od czasu debiutu muzy hipisów. Z tej okazji Natu szykuje płytę, na której zaśpiewa swoje ulubione utwory Janis Joplin.
Audio
  • Natalia Przybysz o śpiewaniu piosenek Janis Joplin

Po nagraniu dwóch solowych albumów Natalia Przybysz rozpoczęła prace nad kolejną płytą, tym razem z coverami. Album "Kozmic Blues 2012" , upamiętni 50-lecie debiutu artystycznego Janis Joplin, który miał miejsce w roku 1962.

- Teraz rozumiem, dlaczego wokaliści tak rzadko sięgają po jej repertuar. Każda piosenka jest jak wyprawa w Himalaje. Trzeba się dobrze przygotować, a zwłaszcza nauczyć oddychać tą nową gęstością powietrza - opowiadała artystka.

Przybysz podkreślała, że nie starała się kopiować Joplin, gdyż każda próba podrobienia tej wokalistki jest skazana na porażkę. - Ona przekomponowała linie melodyczne pod swój niezwykły głos. Mogłabym zaśpiewać na przykład "To Love Somebody" zwyczajnie, bo to piosenka, którą wszyscy znają, ale wtedy to by nie było to, to by nie była Janis. - mówi.

Piosenki na płytę "Kozmic Blues 2012" Natalia Przybysz zamierza nagrać w ciągu tygodnia, z rozbiegu, tak jak to się robiło w latach 60. - Wierzę, że wciąż wielu z nas to hipisi. Myślę, że ten projekt to dobre lekarstwo na dzisiejsze kryzysowe czasy. Potrzebujemy czegoś mocnego i prawdziwego, czegoś, co już raz wywołało rewolucję - mówi Natu.

Więcej w nagraniu audycji

Czytaj także

Zaplanuj, kup, zjedz - nie wyrzucaj!

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 09:00
Narzekamy, że jedzenie jest drogie, ale nie szanujemy go. Polacy w ciągu roku wyrzucają 9 milionów ton produktów spożywczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawę tworzą "słoiki"

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 10:40
Dłuższe święta czy weekendy są okazją dla ludzi przyjezdnych, żeby wyjechać do domu rodzinnego. Rodowici mieszkańcy stolicy mają wtedy okazję, by ponarzekać na "słoiki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekielski: ta książka była spełnieniem moich marzeń

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 11:00
– Do pisania podszedłem tak, jak do zadania dziennikarskiego - jakbym opisywał prawdziwą historię – mówi w Czwórce dziennikarz Tomasz Sekielski, autor powieści kryminalnej "Sejf".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie da się ustrzec przed wypaleniem zawodowym"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 11:00
– W pracy nikt nie zwraca uwagi na to, że jest listopad, że cały czas jest ciemno i chce nam się spać, a to w końcu się odbija na naszym zawodowym nastawieniu - mówił w Czwórce trener osobisty, Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń