Praca w domu, czy w biurze? Najlepiej wybrać coworking

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 14:08
Niewielu jest ludzi, którzy potrafią pracować w domu. Zawsze coś nas rozprasza, albo nagle czujemy się głodni. W biurze zaś z reguły panuje zamieszanie. Dlatego, zdaniem ekspertów, najbardziej wydajna jest praca coworkingowa. Głównie dlatego, że nikt nam w niczym nie przeszkadza.
Audio
Od dodatkowych umów zleceń też są pobierane składki.
Od dodatkowych umów zleceń też są pobierane składki.Foto: Glow Images/East News

– W biurze zawsze któryś ze współpracowników będzie czegoś od nas chciał – tłumaczy w Czwórce Miłosz Brzeziński, trener osobisty i psycholog. – W domu zaś jesteśmy wybitnie wyczuleni na to, co się dzieje wokół nas, na każde słowo naszych dzieci, więc też ciężko jest się skoncentrować. W przestrzeni coworkingowej te problemy znikają, bo ludzie, którzy tam z nami siedzą, z reguły zajmują się czymś zupełnie innym niż my.

Są jednak tacy, którzy lubią pracować przy własnym, domowym biurku. Zdaniem gościa Czwórki, z takimi domowymi pokusami, jak chęć posprzątania, ugotowania obiadu, czy obejrzenia filmu, nie ma co walczyć. – Wówczas bowiem bardzo zużywa nam się silna wola, zapał do czegokolwiek konstruktywnego, która jak wiemy, jest "na baterie" i ma określony czas i moc działania – mówi Brzeziński. – To tak samo, jak jest z poziomem glukozy we krwi: rano mamy go dużo, więc jesteśmy w stanie dawać odpór różnym rzeczom. O 23 już tak nie jest.

Więcej życiowych porad Miłosza Brzezińskiego <<<

Dane statystyczne, które dowodzą, że ludzki mózg najlepiej pracuje między określonymi godzinami porannymi, zdaniem eksperta też nie są do końca miarodajne. – Wszystko jest tak naprawdę kwestią indywidualną – mówi Brzeziński.

Dowiedz się, w jakich warunkach najlepiej pracować, jak się zmobilizować do pracy w domu, i czy warto posprzątać swoje biurko, kiedy jesteśmy w pracy, słuchając rozmowy z Miłoszem Brzezińskim z "Poranka OnLine". Posłuchaj także materiału Katarzyny Węsierskiej, aby dowiedzieć się, co najczęściej robią Polacy, by... unikać pracy.

Miłosz
Miłosz Brzeziński w Czwórce/fot. W.Kusiński

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka dzieci obiad
Czytaj także

Jak być skutecznym i efektywnym w pracy?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 14:50
Nie zawsze sprawdza się zasada "im szybciej, tym lepiej". Należy bowiem zastanawiać się i zbierać dane do ostatniego momentu przed podjęciem decyzji. Jeśli więc możemy coś zrobić dziś lub pojutrze – zróbmy to pojutrze, a czas wykorzystajmy na research.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pracując w korporacji zapomnij o milionach

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 10:54
Z ostatnio przeprowadzonych badań wynika, że ponad 50% Polaków chciałoby mieć własną działalność gospodarczą. Trener osobisty, Miłosz Brzeziński zdradza jakie cechy są konieczne, żeby odnieść sukces z własną firmą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nie da się ustrzec przed wypaleniem zawodowym"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 11:00
– W pracy nikt nie zwraca uwagi na to, że jest listopad, że cały czas jest ciemno i chce nam się spać, a to w końcu się odbija na naszym zawodowym nastawieniu - mówił w Czwórce trener osobisty, Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń