Crossfit: sport z garażu?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 08:00
Czy sport w XXI wieku jest w stanie jeszcze czymś nas zaskoczyć? Sprawdziliśmy to w audycji "Na cztery ręce".
Audio

Bartek Lipka od kilku miesięcy spotyka się na warszawskiej Skrze ze znajomymi, aby uprawiać crossfit. Robią to sami dla siebie, napędza ich chęć, nikomu za nic nie płacą, są młodzi, silni i zarażają optymizmem. Aktualnie nie straszna im nawet pogoda.

Crossfit trenują strażacy, policjanci i komandosi. Stosowała go amerykańska armia i jednostki specjalne Navy Seals. Teraz zyskuje popularność również w Polsce.

To trening w niczym nie podobny do tradycyjnego wyciskania na siłowni. Nie ma tu elektroniki, luster do podziwiania swojej muskulatury, markowych strojów.

Crossfit to trening, który wyszedł z garażu. Więcej o nim w audycji "Na cztery ręce" . Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

 

Czytaj także

Mają busa i nie wahają się go użyć

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 13:00
Zrobili zrzutkę, kupili forda transita i pojechali w podróż przez 16 krajów, przejechali około 20 tysiecy kilometrów. Żeby wyjechać potrzebowali sponsorów, ale część pieniędzy na wyjazd wygrali również w "Familiadzie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pół roku na szlaku Tony'ego Halika

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 11:00
Szymon, Piotr i Bogusia - czyli podróżnik, operator kamery i fotografka zamierzają zwiedzić Amerykę Południową śladami słynnego polskiego podróżnika. Tuż przed wyprawą odwiedzili Czwórkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski MacGyver w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 11:00
Gitara z pudełka po czekoladkach, czy przerażający rak z kartki papieru, to jedne z wielu cudownych rzeczy, które wyszły spod ręki Kamila Żurawskiego. Ale origami i rękodzieło, to nie jedyne dziedziny, które opanował do perfekcji.
rozwiń zwiń