Niedaleko pada jabłko od... znanego rodzica

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 11:20
Słynna mama albo tata na pewno ułatwia start w dorosłe życie. Bywa jednak, że najbardziej utalentowanym dzieciakom nie udaje się wyjść z cienia utytułowanych rodziców. Najłatwiej to zaobserwować w show biznesie...
Audio
  • Znani rodzice to przekleństwo czy gwarant udanego startu w dorosłe życie?
Anna Rusowicz w studiu Czwórki
Anna Rusowicz w studiu CzwórkiFoto: Wojciech Kusiński

Natalia Kukulska, Ania Rusowicz, Sebastian Riedel - w przypadku tych artystów zawsze pojawia się "rodzicielski" kontekst, choć każdy z wymienionych twórców ma już własne osiągnięcia na koncie. Nie zmienia to faktu, że Natalia zawsze będzie córką Anny Jantar, Ania - Ady, a Sebastian - synem ikony polskiego bluesa.

- Synowie Wojciecha Waglewskiego od urodzenia muzykę mieli we krwi. Mimo to żaden z nich nie ukończył wyższej szkoły muzycznej, a swoja przygodę z tą dziedziną sztuki rozpoczynali od hip-hopu - mówi Katarzyna Rogalska. - Na początku nie chcieli się też przyznać, kto jest ich tatą. To sprawiło, że do dziś mało kto ich postrzega w kategorii "synowie swojego ojca".

Ta sytuacja nie jest domeną tylko i wyłącznie polskiej sceny muzycznej. Za granicą utalentowani rodzice też mają niemniej utalentowane dzieci, które czasami się buntują, ale i tak w końcu podążają śladami mamy albo taty.

 - Pierwszą płytę Charlotte Gainsbourg nagrała mając zaledwie 13 lat i był to album mocno inspirowany tym, co robił jej tata, Serge - opowiada dziennikarka muzyczna. - Ale na kolejne krążki musieliśmy poczekać kilkanaście lat. Artystka dojrzała, odnalazła własna estetykę i zdobyła uznanie, nie tylko zresztą we Francji.

13 lutego na ekrany naszych kin weszły "Piękne istoty". Muzykę do filmu skomponował uwielbiany przez słuchaczy i krytykę brytyjsko-amerykański zespół thenewno2, współtworzony przez syna Gorege'a Harrisona z The Beatles, Dhaniego.

Materiał do "Poranka OnLine" przygotowała Martyna Ogonek, całe nagranie znajdziesz w pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu . 

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka dzieci MUZYKA

Czytaj także

Dziś prawdziwych hipisów już nie ma?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 10:30
- Wiele z ich ideologii w nas zostało - mówił w Czwórce Krzysztof Dobies rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Czwórkowej "Ściądze z popkultury" sprawdziliśmy jak się miewają "wnuki" dzieci kwiatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prywatne listy Johna Lennona opublikowane

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 18:56
Korespondencja z rodziną i przyjaciółmi Johna Lennona, eks-Beatlesa, jednej z najbardziej wpływowych osobistości popkultury XX wieku trafi do księgarń 9 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Balkan Beat Box kończą z płytami

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 14:00
- Skoro ludzie nie słuchają albumów, to może czas przerzucić się na pojedyncze piosenki - zastanawia się saksofonista, Ori Kaplan, który w Czwórce opowiedział o historii tej niezwykłej izraelskiej grupy.
rozwiń zwiń