Jakub Błaszczykowski: ostatnio nie dajemy kibicom powodów do radości

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 13:00
- Każdy mecz daje mnóstwo emocji i to są takie uczucia, których z niczym nie da się porównać - mówi Jakub Błaszczykowski. Tylko u nas kapitan reprezentacji Polski opowiada o piłkarskiej przygodzie, sympatii fanów oraz potędze rodziny.
Audio
  • Wywiad z Jakubem Błaszczykowskim (Poranek OnLine/Czwórka)
Jakub Błaszczykowski
Jakub BłaszczykowskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

 - Kibice zawsze nas wspierali, a my jako drużyna bardzo w nich wierzymy - deklaruje Jakub Błaszczykowski. - I choć ostatnio nie dajmy im zbyt dużo powodów do radości, to oni wręcz odwrotnie, za co im dziękujemy.

Błaszczykowski piłkarską przygodę zaczął bardzo wcześnie. Miał niewiele ponad 7 lat, gdy wraz ze starszym bratem Dawidem rozpoczął treningi w Rakowie Częstochowa. Od 2007 roku gra w niemieckim klubie Borussia Dortmund; Od 2010 jest kapitanem polskiej reprezentacji.

 - Moim mentorem od zawsze był mój wujek, Jerzy Brzęczek - przyznaje rozmówca Eweliny Grygiel. - Z resztą, były kapitan reprezentacji Polski i srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

W wielu wywiadach Błaszczykowski podkreśla, że to właśnie dzięki wujkowi przestał być rozrabiaką i wyszedł na prostą. Dlatego dziś największą wartość mają dla niego rodzina i przyjaciele.

Rozmowę z Kubą Błaszczykowskim z "Poranka OnLine" znajdziesz w pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Piłka nożna SPORT

Czytaj także

Stadion X-lecia wiecznie żywy

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 16:49
Stadion X-lecia właściwie już nie istnieje, ale nie oznacza to, że odszedł w zapomnienie. 30 lat temu bowiem rozegrał się mecz Polska - Belgia, który włoski artysta Massimo Furlan upamiętnił, właśnie tam wcielając się w postać Zbigniewa Bońka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym jest prawdziwy doping?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 16:00
Odpowiedzi na to pytanie szukamy w audycji "Na cztery ręce". Pretekstem do rozmowy jest oczywiście sprawa Lance'a Armstronga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marketing sportowy - dlaczego w Polsce promuje się tylko piłkę nożną?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 08:00
Wśród polskich sportowców są świetni tenisiści, łyżwiarze, kajakarze, szczypiorniści... Tymczasem to futbol jest jedną z najlepiej promowanych i finansowanych dyscyplin w tym kraju, choć spektakularnych sukcesów naszej reprezentacji od wielu już lat brakuje.
rozwiń zwiń