Powstrzymać modowych złodziei

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 21:00
- Skontaktowała się ze mną dziewczyna, która tworzy akcesoria modowe do rowerów, a której prace zostały w całości skopiowane przez innych – opowiadała w Czwórce Jadwiga Janik, realizatorka kampanii "Bądź oryginalna, nie noś podróbek".
Audio

9 listopada po raz pierwszy w Polsce odbędzie się wydarzenie pod hasłem "Dzień bez podróbek". Akcja ta jest częścią kampanii, która ma zwiększyć świadomość odbiorców mody i uczulić ich na problem twórców, którzy są permanentnie okradani ze swoich pomysłów.

- W koalicji z projektantami i ludźmi z branży modowej, chcemy promować modę na oryginalne produkty – opowiadała w Czwórce Jadwiga Janik.

Większość wydarzeń związanych z "Dniem bez podróbek", będzie miała miejsce w warszawskim domu handlowym VitkAc, gdzie w godzinach 9-22, odbędą się pokazy mody, ale też wykłady na temat własności intelektualnej i sposobów jej ochrony.

– Dla mnie najważniejsze jest, żeby dowiedzieć się gdzie jest granica między inspiracją, a podrabianiem – mówiła w Czwórce Małgosia Kotlonek, założycielka marki Goshico, i pomysłodawczyni ozdobnych torebek z filcu.

Więcej na temat akcji dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Kupowanie podróbek, to wspieranie złodziejstwa

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 12:31
- Myślałam, że problem dotyczy wielkiego świata i wielkich marek, ale okazuje się, że nasi koledzy i koleżanki z branży też kradną nasze pomysły – mówiła w Czwórce Karina Królak, projektantka biżuterii i współczłonkini akcji "Bądź oryginalny. Nie kupuj podróbek”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moda... odpowiedzialna

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 12:00
Berlin, Londyn, Paryż i Amsterdam od kilku lat realizują targi mody wpisującej się w ideę ekologii i zrównoważonego rozwoju. W tym roku dołączy do nich także Łódź!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciało, które mówi

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 11:00
Co o ludziach mówią ich tatuaże i kolczyki? Kto i po co się na to decyduje?
rozwiń zwiń