Co jest ważniejsze: śniadanie czy obiad?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 15:15
Wiele osób przyznaje się do tego, że nie je śniadań. Co więcej, w związku z tym nie skarży się na brak energii. W audycji "W cztery oczy" sprawdziliśmy, który z posiłków ma większe znaczenie dla naszego zdrowia.
Audio

Odpowiedzi na to pytanie może być kilka w zależności od przyjętego kryterium. Jeśli chodzi o przeprowadzenie rozmowy biznesowej, to bardziej odpowiedni na to będzie obiad. Z kolei wspólne śniadanie z rodziną jest najlepszą porą na ustalenie planu dnia. No dobrze, ale tak dywagować można by bez końca. Przyjmijmy, że kryterium jest nasze zdrowie. Co jest ważniejsze w takim wypadku? Śniadanie!

Jest to pierwszy posiłek po kilkugodzinnej przerwie i dlatego odgrywa on tak kluczową rolę. Powinien on być urozmaicony jak też dostarczać witamin i składników mineralnych.

– Jeśli ktoś chce żyć zdrowo, to nigdy nie powinien zapominać o śniadaniu – przekonuje Sebastian Gołębiewski z Akademii Kurta Schellera.

Warto wiedzieć, że aby pobudzić swój organizm wcale nie trzeba pić z samego rana filiżanki kawy. Doskonałe do tego celu może być kiwi. Ten owoc, nie tylko dostarczy nam więcej energii, ale i witamin.

Aby dowiedzieć się więcej, wysłuchaj całości audycji "W cztery oczy".

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Doceń wrażenie bosej stopy

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2011 13:04
- Buty pięciopalczaste to nowa idea, ale bardzo stary pomysł, to powrót do natury - twierdzi fizjoterapeuta Dariusz Straszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hałas w mieście

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 12:13
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo szkodliwy może być hałas. W Czwórce dowiecie się czym hałas grozi i jak przed nim się bronić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Suplementy diety bywają niebezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 09:30
– Przedawkowanie witamin czy minerałów może nas sporo kosztować. Odłożone w tkankach witaminy A, D czy K po latach mogą spowodować choroby oczu lub skóry – przekonuje dietetyk.
rozwiń zwiń