Co jest ważniejsze: śniadanie czy obiad?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 15:15
Wiele osób przyznaje się do tego, że nie je śniadań. Co więcej, w związku z tym nie skarży się na brak energii. W audycji "W cztery oczy" sprawdziliśmy, który z posiłków ma większe znaczenie dla naszego zdrowia.
Audio

Odpowiedzi na to pytanie może być kilka w zależności od przyjętego kryterium. Jeśli chodzi o przeprowadzenie rozmowy biznesowej, to bardziej odpowiedni na to będzie obiad. Z kolei wspólne śniadanie z rodziną jest najlepszą porą na ustalenie planu dnia. No dobrze, ale tak dywagować można by bez końca. Przyjmijmy, że kryterium jest nasze zdrowie. Co jest ważniejsze w takim wypadku? Śniadanie!

Jest to pierwszy posiłek po kilkugodzinnej przerwie i dlatego odgrywa on tak kluczową rolę. Powinien on być urozmaicony jak też dostarczać witamin i składników mineralnych.

– Jeśli ktoś chce żyć zdrowo, to nigdy nie powinien zapominać o śniadaniu – przekonuje Sebastian Gołębiewski z Akademii Kurta Schellera.

Warto wiedzieć, że aby pobudzić swój organizm wcale nie trzeba pić z samego rana filiżanki kawy. Doskonałe do tego celu może być kiwi. Ten owoc, nie tylko dostarczy nam więcej energii, ale i witamin.

Aby dowiedzieć się więcej, wysłuchaj całości audycji "W cztery oczy".

ap

Czytaj także

Doceń wrażenie bosej stopy

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2011 13:04
- Buty pięciopalczaste to nowa idea, ale bardzo stary pomysł, to powrót do natury - twierdzi fizjoterapeuta Dariusz Straszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hałas w mieście

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 12:13
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo szkodliwy może być hałas. W Czwórce dowiecie się czym hałas grozi i jak przed nim się bronić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Suplementy diety bywają niebezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 09:30
– Przedawkowanie witamin czy minerałów może nas sporo kosztować. Odłożone w tkankach witaminy A, D czy K po latach mogą spowodować choroby oczu lub skóry – przekonuje dietetyk.
rozwiń zwiń