Siłownia w domu? To możliwe

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 16:10
Przyszła wiosna, dlatego warto zadbać o kondycję i wygląd naszego ciała. Dla tych, którzy nie mają czasu, albo pieniędzy by chodzić regularnie na siłownię, mamy alternatywę - ćwiczenia w domu. W co warto się zaopatrzyć i jak trenować, by nasze wysiłki były skuteczne - radzi trener personalny Marcin Tylkowski.
Audio
  • Jak przygotować własną siłownię w domu? - radzi trener personalny Marcin Tylkowski (Czwórka/4 do 4)
Siłownia w domu? To możliwe
Foto: Glow Images/East News

Zdaniem Marcina Tylkowskiego, trenera personalnego, w domu jesteśmy w stanie przeprowadzić taki sam trening jak w profesjonalnie przygotowanej siłowni. - Nie ma bowiem "złych treningów". Każdy jest dobry - zapewnia ekspert. - Nie ma więc konieczności kupowania drogiego sprzętu. Większość rzeczy możemy wykonać samodzielnie.

Na przykład znaną przez wszystkich, którzy mieli w szkole podstawowej lekcje wychowania fizycznego, piłkę lekarską można zrobić z… piłki do koszykówki. - Wiercimy w niej dziurę, wsypujemy do środka 5 kg piasku, następnie zaklejamy taśmą izolacyjną. Potem możemy zrobić z nią właściwie wszystko – tłumaczy Tylkowski. - A drogie ciężarki można zamienić na 5-litrowy baniak na wodę.

Czytaj także: Boks - sport nie tylko dla twardzieli <<<

Warto też zaopatrzyć się w drążek do podciągania i zainstalować go we framudze drzwi. - Ćwiczenia na drążku możemy wykonywać samodzielnie, bądź używając krzesła - mówi ekspert. - A zestaw możliwych ćwiczeń na takim sprzęcie wbrew pozorom jest ogromny.

By dowiedzieć się więcej o tym, jak wykorzystać przedmioty codziennego użytku do stworzenia własnej domowej siłowni, zapraszamy do wysłuchania nagrania materiału z audycji "4 do 4".

(kd/kul)

Czytaj także

Crossfit: sport z garażu?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 08:00
Czy sport w XXI wieku jest w stanie jeszcze czymś nas zaskoczyć? Sprawdziliśmy to w audycji "Na cztery ręce".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Masz kryzys? Zagraj w ping ponga!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 14:23
W Polsce ten sport uprawia regularnie już ponad 100 tysięcy osób! Grają w niego właściwie przedstawiciele wszystkich grup wiekowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sport to zdrowie? Nie zawsze...

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 08:00
Choć od dziecka słyszymy, że uprawianie sportu wydłuża życie, poprawia kondycję, ma zbawienny wpływa na zdrowie, okazuje się, że nie zawsze tak jest… - Jesli ktoś zaczyna przygodę ze sportem od zbyt intensywnych ćwiczeń, może dochodzić do poważnych kontuzji - przestrzega Michał Garnys, trener sztuk walki.
rozwiń zwiń