Ateny - wakacyjna Grecja inaczej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 17:08
Grecja to kierunek często wybierany przez Polaków na wakacyjne dwa tygodnie. Benek Vafidis, miłośnik Grecji, poleca wypad na wyspy połączyć z wizytą w Atenach.
Audio
  • Benek Vafidis opowiada o nieoczywistych atrakcjach Aten (Czwórka/4 do 4)
Ateny, Akropol, symbol Grecji
Ateny, Akropol, symbol GrecjiFoto: Glow Images/East News

- Ateny są świetną bazą wypadową, stamtąd można dotrzeć w każdy zakątek Grecji  - mówi młody gość Czwórki. - Ciekawą propozycją jest połączenie wakacji w Atenach z wypoczynkiem np. na Cykladach.
Lipiec i sierpień to miesiące bardzo upalne, temperatura osiąga nawet 40 stopni. Dużo łatwiej zwiedzać Ateny w czerwcu i wrześniu, a i zimowy luty wydaje się ciekawym terminem, bo w stolicy Grecji jest wtedy 15 stopni.
Benek Vafidis odradza zwiedzanie miasta własnym lub wynajętym samochodem. - Tam kultura jazdy pozostawia wiele do życzenia, każdy samochód jest lekko poobijany, panuje chaos komunikacyjny, wszyscy jezdżą jak chcą - mówi gość "4 do 4". - Dużo fajniej zwiedza się Ateny z okien autokaru. W Atenach nie powinni narzekać też wielbiciele spacerów, bo chodniki są dość szerokie.
Stolica Grecji to miasto pełne zabytków, większość z nich znamy z lekcji historii czy historii sztuki. Benek Vafidis poleca zaś, by wybrać się do dzielnicy zwanej Glifada, której główną częścią jest nadmorska promenada, ciągnąca się przez kilka kilometrów. - To właśnie tu wypoczywają Grecy. Jest tu piękna plaża, kluby - poleca Vafidis. - Spragnieni zabytków powinni się wybrać do Muzeum Narodowego, które jest bardzo nowoczesne.

Odwiedź z nami najciekawsze miejsca na świecie >>>
Zdaniem gościa Czwórki turyści zwiedzający Ateny powinni też odwiedzić malowniczą dzielnicę o nazwie Plaka i wybrać się na wzgórze, gdzie mieści się zabytkowy fort Likawitos i można podziwiać całą panoramę Aten.
Oczywiście nie można powiedzieć, że było się w Atenach, nie odwiedzając jednej z tamtejszych tawern - na ten temat dowiesz się więcej, słuchając załączonej rozmowy w "4 do 4".
(pj, ac)

Czytaj także

Odkryj wszystkie uroki Spiszu

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 16:29
Wspaniały klimat, bliskość Polski, pięknie zachowane zabytki - to tylko część zalet Spiszu, regionu Słowacji położonego u podnóża Tatr. Warto się tam wybrać, choćby na Sylwestra!
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Grecji nadchodzi odwilż

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 14:45
Trwa okres greckiej prezydencji w Unii Europejskiej. W "Europejskim Lunchu" sprawdziliśmy jak obecnie wygląda sytuacja w tym kraju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odwiedź Bhutan zanim pochłonie go zachodnia cywilizacja

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 17:40
- Dziś jeszcze jest ten moment, gdy można jechać do Bhutanu. On jeszcze nie rozczarowuje, choć trudno powiedzieć, co będzie za 10-15 lat - mówi Joanna Gorczyca Pasrija. - Duże miasta i wioski to są dwa różne światy. Na wsiach wciąż widzimy ten kraj sprzed kilkudziesięciu lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak podróżować etycznie? "Świadoma podróż to świadome życie"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 15:43
Czy potrafimy świadomie i etycznie podróżować? Czym jest wolonturystyka? W jakim stopniu niesie ona ze sobą prawdziwą pomoc? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć w radiowej Czwórce goście "4 do 4".
rozwiń zwiń