Wyjątkowy projekt Centrum Nauki Kopernik i MEN

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 15:50
Centrum Nauki Kopernik we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiło projekt mający na celu upowszechnienie aktywnych metod pracy nauczyciela z uczniem.
Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki KopernikFoto: kopernik.org.pl

Chcemy, by polskie szkoły stały się miejscami, w których pobudza się ciekawość ucznia i angażuje się go do samodzielnego poznawania świata oraz dba o wykorzystanie drzemiącego w nim potencjału. Zapraszamy do udziału w "Przewrocie kopernikańskim".
Kluczową sprawą jest dla nas opracowanie i rozpropagowanie narzędzi pozwalających nauczycielom przedmiotów przyrodniczych efektywnie korzystać z najlepszych metod pracy z uczniem – opartych o eksperymentowanie, stawianie i weryfikowanie hipotez, poznawanie zjawisk poprzez bezpośrednie doświadczenie.
To wszystko w "4 do 4" w poniedziałek 1 września. Zapraszamy od 13.00.
ac

Czytaj także

Rok przestępny... bo 4 minuty robią wielką różnicę

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 13:00
Rok 2012 jest przestępny. To oznacza, że mieliśmy szansę przeżyć w nim o jeden dzień dłużej. Skąd bierze się ten jeden dodatkowy dzień? I dlaczego doliczany jest co cztery lata?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła, czyli uczniowie kontra nauczyciele na XVII Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 16:15
VII Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to nie tylko świetna rozrywka i moc atrakcji, ale także… edukacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stracone pokolenie

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 17:13
Blisko 25 procent uczniów ostatnich klas szkół średnich uważa, że należy do straconego pokolenia, którego przyszłość rysuje się w ponurych barwach. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS.
rozwiń zwiń