Masz zespół? Wypromuj go sam

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2011 15:46
Studenci zarządzania z Warszawy z myślą o młodych kapelach przygotowali program "MyEnterprise: The Band". Chcą uczyć młodych muzyków, jak wyjść z podziemia i zarabiać na muzyce.
Audio

Grają w garażach i szopach. Nierzadko bardzo dobrze, oryginalnie i dojrzale. Amatorskie kapele miewają ogromny potencjał – niemal każda gwiazda rocka zaczynała w ten sposób. Jak jednak z garażu przeskoczyć na muzyczne salony? O „MyEnterprise: The Band” – przedsięwzięciu edukacyjnym adresowanym do młodych muzyków gotowych przekuć pasję w biznes, mówili w Czwórce Anna Kolm i Tomasz Sachanowicz z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Pomysł programu „MyEnterprise: The Band” zrodził się w głowie Anny Kolm cztery lata temu. – Moi znajomi byli członkami zespołu i chcieli się rozwijać, trafić pod skrzydła wytwórni fotograficznej – wspomina. Świeżo upieczona studentka zarządzania zdała sobie sprawę, że młodym muzykom brakuje wiedzy na temat funkcjonowania branży muzycznej. Tymczasem – gdyby poznali mechanizmy rządzące rynkiem – mogliby sami promować swoją twórczość i skutecznie zabiegać o względy wytwórni, krytyków i słuchaczy.

Początkowo miał powstać jedynie rodzaj poradnika dla młodych zespołów. Ostatecznie zdecydowano się na formę warsztatów zakończonych koncertem. – W tym roku mamy cykl dziesięciu warsztatów i konkurs muzyczny zwieńczony dwoma koncertami – tłumaczy Anna Kolm.

Tegoroczna edycja programu „MyEnterprise: The Band” rusza 17 lutego. Tego dnia odbędą się pierwsze warsztaty i rozpoczną się zapisy do części konkursowej. Warsztaty będą poświęcone między innymi ochronie praw autorskich – organizatorzy przewidzieli spotkanie z przedstawicielem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Uczestnicy warsztatów zostaną też wtajemniczeni w arkana marketingu muzycznego – dowiedzą się, jak zainteresować swoją kapelą dziennikarzy i przedstawicieli wytwórni, jak przygotować się do występu w radiu.

Więcej o programie MyEnterprise: The Band i młodych zespołach w rozmowie Justyny Dżbik z jej gośćmi. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ŁSz

Zobacz więcej na temat: Justyna Dżbik Warszawa

Czytaj także

Sukces według menedżera

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2010 18:55
Trwają Mistrzostwa Polski Kadry Menedżerskiej. O umiejętnościach i aspiracjach polskich menedżerów mówiła w Czwórce Monika Masztakowska z Diners Club.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rahim w Czwórce: W podziemiu nie brak talentów

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2010 18:06
- Selekcja remiksów na album "Amplifikacja" była bardzo ostra - przyznaje legenda hip-hopu na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pilot, czytaj: zamożny uparciuch

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 11:09
Najpierw trzeba zainwestować w naukę, a potem pogodzić się z życiem na walizkach. O blaskach i nielicznych cieniach zawodu pilota liniowego mówił w Czwórce kapitan Andrzej Kuler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Jork według Miki Urbaniak

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2011 17:31
Miasto jest magiczne, a z punktu widzenia artysty bardzo inspirujące – mówi artystka, której nowa płyta właśnie powstaje i ma się ukazać jesienią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DJ Friction vs Camo & Krooked – “Stand Up”

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2011 18:14
"Stand Up” to jeden z najciekawszych utworów d'n'b ostatnich miesięcy.
rozwiń zwiń