Polskie Radio
Section05
Boeing

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą. "Wyrok może nawet w grudniu"

Wyrok w sprawie zestrzelenia w 2014 r. samolotu Malaysia Airline (MH17) nad Ukrainą, zapadnie najwcześniej w listopadzie tego roku - poinformował sędzia prowadzący sprawę. Dodał jednocześnie, że może to być nawet w grudniu. W czerwcu ub. roku ruszył proces karny, w którym o zestrzelenie oskarża się czterech podejrzanych, powiązanych z rosyjskimi służbami wojskowymi. Są to Siergiej Dubinski, Oleg Pułatow, Igor Girkin oraz Leonid Charczenko. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Malaysia Airlines Ukraina Rosja lotnictwo katastrofa samolotu katastrofa lotnicza samolot sąd Boeing Holandia

Boeingi 737 MAX wracają do służby w LOT. Pierwszy rejs z pasażerami po ponad dwuletniej przerwie

Krótko przed godziną 17 z warszawskiego lotniska Chopina w Warszawie wystartował po raz pierwszy od dwóch lat samolot Boeing 737 MAX 8 z pasażerami na pokładzie. Maszyna wykonuje regularny rejs do Oslo. LOT jest jedną z pierwszych linii w Europie, która przywróciła ten typ samolotów do regularnej służby.
Zobacz więcej na temat:  Boeing POLSKA samolot lotnictwo GOSPODARKA infrastruktura

Boeingi 737-MAX wracają do służby w Polsce. Pierwsze rejsy planowane w wakacje

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły, że pięć maszyn 737-MAX 8, którymi dysponują, zostanie przebazowanych z Lublina do Warszawy. Już wczoraj na warszawskim lotnisku Chopina wylądował pierwszy z nich – z okolicznościowym malowaniem z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Pozostałe powrócą do końca marca.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT lotnictwo samoloty infrastruktura transport Boeing