Polskie Radio
Section05
Boeing

Iran: aresztowania w związku z zestrzeleniem ukraińskiego samolotu

Władze Iranu aresztowały kilka osób, które miały mieć związek z zestrzeleniem ukraińskiego samolotu pasażerskiego nad Teheranem. O zatrzymaniach poinformował rzecznik miejscowego wymiaru sprawiedliwości. Do aresztów trafiła też grupa osób, które uczestniczyły w późniejszych antyrządowych protestach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Iran Boeing Ukraina Teheran lotnictwo likwidacja Ghasema Solejmaniego katastrofa samolotu samolot

Prezydent Ukrainy apeluje do Zachodu ws. zestrzelonego boeinga

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał Stany Zjednoczone, Kanadę i Wielką Bytanię do przedstawienia dowodów w sprawie katastrofy ukraińskiego samolotu w Iranie. "Wersja o uderzeniu rakiety w maszynę nie jest wykluczona, ale na razie nie jest ona potwierdzona. Po ostatnich oświadczeniach przywódców państw w mediach wzywamy wszystkich międzynarodowych partnerów, przede wszystkim Stany Zjednoczone, Kanadę i Wielką Brytanię, do przedstawienia danych i dowodów dotyczących katastrofy, komisji badającej jej przyczyny" - napisał Zełenski w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  Wołodymyr Zełeński Ukraina Boeing Teheran USA Kanada

Produkcja Boeingów 737 MAX wstrzymana. LOT: monitorujemy sytuację

Polskie Linie Lotnicze LOT zapewniają, że są w stałym kontakcie z Boeingiem, producentem maszyn 737 MAX. Amerykański koncern poinformował o wstrzymaniu produkcji tego modelu, co jest następstwem dwóch tragicznych w skutkach katastrof tych samolotów. Do floty narodowego przewoźnika do tej pory trafiło pięć Boeingów 737 MAX, ale od kilku miesięcy są one uziemione.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo LOT Boeing