Polskie Radio
Section05
Boeing

PR24 Awarie boeingów. Ekspert: to skutek odstępstw od standardów

- Kilka lat temu Boeing postawił na przyspieszenie procesów produkcji, skutkiem czego były odstępstwa od standardów - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Dudek, ekspert ds. lotnictwa, były pracownik Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, pytany o awarie maszyn tego producenta. Ocenił też, że na razie nie ma przesłanek wskazujących, że amerykańskie samoloty są niebezpieczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lotnictwo samoloty Boeing społeczeństwo GOSPODARKA infrastruktura

Chwile grozy po starcie Boeinga 777. Koło spadło na parking

W San Francisco w Kalifornii doszło w czwartek do niecodziennego zdarzenia za sprawą Boeinga 777 linii United Airlines. Krótko po starcie z samolotu odpadło koło, które spadło na parking dla pracowników lotniska, dewastując kilka samochodów. Nikt wskutek incydentu nie odniósł obrażeń.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Kalifornia San Francisco samolot samoloty Los Angeles incydenty bezpieczeństwa bezpieczeństwo transport Boeing Stany Zjednoczone USA

Problemy Boeinga. Cena akcji leci w dół. Padają pytania o bezpieczeństwo ich maszyn

Notowania akcji Boeinga zaliczają fatalny początek roku. We wtorek na Wall Street kurs lotniczego giganta dalej mocno tracił przez kumulację negatywnych informacji dotyczący ich samolotów - wskazuje serwis bankier.pl. Auror analizy dodaje, że Ryanair chce większej kontroli w fabrykach, Chiny żądają inspekcji bezpieczeństwa, a duży bank obniżył rekomendację. Na domiar złego na lotnisku w Chicago w niedzielę zderzyły się dwa Boeingi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT Stany Zjednoczone Boeing Ryanair samoloty Giełda

Inspekcje boeingów 737 MAX 9 w United Airlines. Ujawniono poluzowane śruby

Podczas inspekcji samolotów Boeing 737 MAX 9, przeprowadzonych przez linie lotnicze United Airlines, ujawniono poluzowane śruby w kilku maszynach. Samoloty tego typu, w tej konfiguracji, zostały uziemione w reakcji na piątkowy incydent w Stanach Zjednoczonych. Maszyna linii Alaska Airlines musiała awaryjnie lądować po tym, jak od kadłuba odpadła zaślepka od tylnych drzwi awaryjnych.
Zobacz więcej na temat:  Boeing ŚWIAT samolot Ameryka USA Stany Zjednoczone GOSPODARKA

Wyrwa w kadłubie i awaryjne lądowanie. Linie lotnicze uziemiają Boeingi 737 Max 9. Mamy komentarz rzecznika PLL LOT

Turkish Airlines i United Airlines wstrzymały loty samolotami Boeing 737 MAX 9. To pokłosie zdarzeń, do jakich doszło w piątek. Boeing 737 Max 9 linii Alaska Airlines musiał awaryjnie lądować w amerykańskim stanie Oregon po tym, jak na wysokości ponad 4800 metrów odpadła mu część kadłuba. Samolot ze 177 pasażerami oraz załogą wylądował bezpiecznie w Portland. Boeingi 737 znajdują się także we flocie Polskich Linii Lotniczych LOT. Rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski uspokaja, że maszyny narodowego przewoźnika są bezpieczne.
Zobacz więcej na temat:  samolot Boeing bezpieczeństwo awarie ŚWIAT Europa

LOT z nowym filmem o procedurach bezpieczeństwa dla podróżujących. Stewardessy w Muzeum Narodowym

Od przyszłego roku Polskie Linie Lotnicze LOT będą informować podróżujących o procedurach bezpieczeństwa w odświeżonej formie. Będzie nią filmik ze stewardessami narodowego przewoźnika w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie. Emisje w dwóch językach: polskim i angielskim będą prezentowane przed odlotem w Dreamlinerach na najdłuższych trasach.
Zobacz więcej na temat:  LOT lotnictwo bezpieczeństwo samoloty Dreamliner Boeing