X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mp3 pozbawia muzykę duszy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2011 16:44
Mam w domu ścianę płyt winylowych, ścianę kompaktów i ścianę kaset – mówi Lesław, lider zespołu Komety.
Audio

– Jestem synestetą. Dźwięk i obraz są dla mnie w szczególny sposób powiązane. Dlatego nie lubię empetrójek, bo to sam dźwięk, w dodatku nienajlepszej jakości. Natomiast płyta jest również obrazem – podkreśla Lesław. Zdaniem lidera grupy Komety, właściciela spektakularnej kolekcji tradycyjnych nośników fonograficznych, format mp3 odhumanizowuje muzykę i zmienia tryb jej odbioru.

Najlepszym sposobem na odkurzenie kolekcji płyt jest ich słuchanie – podkreśla gość Czwórki. Kolekcjonerska pasja Lesława zaczęła się we wczesnym dzieciństwie. – Moją pierwszą kolekcją płyt była kolekcja moich rodziców. Miałem 6 czy 7 lat. Znalazłem tam płytę "Hard Day’s Night" Beatlesów, "Let It Bleed" Rolling Stonesów i płytę Jaremy Stępowskiego z piosenkami o Warszawie "Chłopak z Woli" – wspomina. Zwłaszcza ten ostatni album odcisnął piętno na wrażliwości przyszłego lidera Partii i Komet. – To było wyjątkowe przeżycie, że ktoś w taki sposób śpiewa o moim mieście. Postanowiłem to jakoś kontynuować – tłumaczy Lesław.

 


Budowanie własnej kolekcji płyt Lesław rozpoczął od albumu "Ohyda" grupy Lady Pank. Zaczątkiem kolekcji kaset miało stać się koncertowe wydawnictwo zespołu Jana Borysewicza zatytułowane "Lady Pank Live". – To pokazuje, czego wówczas słuchałem – śmieje się gość audycji "Pod Lupą". Jak podkreśla, taśma z koncertem Lady Pank to dziś rarytas: niezadowolony z jakości nagrań zespół odżegnał się od nich. – Pamiętam, całymi miesiącami słuchałem tej kasety i udawałem, że gram na perkusji – wspomina Lesław.

Jak podkreśla, płyt powinno się słuchać "od deski do deski", poszczególne piosenki powinny docierać do naszych uszu w kolejności zaplanowanej przez autora. – Ważnym aspektem słuchania płyty jest to, że mamy do czynienia z pewną historią. W płytach jest pewna logika i ciągłość. W przypadku mp3 słuchamy na ogół pojedynczych piosenek – tłumaczy Lesław. Nie wyklucza jednak, że – jeśli taka będzie wola wydawców – kolejne płyty jego formacji zostaną opublikowane również w formie plików.

W połowie kwietnia światło dzienne ujrzy nowy album Komet zatytułowany "Luminal". Na stronie komety.com można usłyszeć dwie piosenki z nowego albumu. Niestety, na razie jedynie w formacie mp3.

Posłuchaj rozmowy z Lesławem. Fragment audycji "Pod lupą" znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ŁSz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

5 piosenek, bez których nie byłoby Partii

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 21:08
Warszawska grupa zainspirowała wielu młodych muzyków do założenia własnych zespołów. Spytaliśmy lidera nieodżałowanej Partii - Lesława, o jego muzycznych bohaterów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baaba Kulka za darmo w sieci

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2011 13:45
Zespół udostępnił w internecie singiel "Aces High" zapowiadający płytę z brawurowymi interpretacjami nieśmiertelnej heavymetalowej klasyki spod znaku Iron Maiden.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Country wiecznie żywe

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 17:21
Kapelusze, wielkie ciężarówki, rodeo i kiczowaty image niektórych gwiazd - taki obraz country to tylko jedna strona medalu. O drugiej, ciekawszej i powabniejszej, mówił w Czwórce Korneliusz Pacuda.
rozwiń zwiń