Agnieszka Maciąg: suszę pokrzywy i kiszę ogórki

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 17:48
Jaki jest smak szczęścia zdaniem znanej modelki? Zioła, pokrzywy i kiszone ogórki, ale nie tylko. Agnieszka Maciąg w swojej najnowszej książce chce dać inspirację, jak w pełni czerpać radość z życia.
Audio

Dziennikarka, aktorka i modelka pisze: "Gdy jesteśmy w harmonii i zgodzie same ze sobą, w naszych oczach pojawia się błysk, promienieje z nas wewnętrzny ogień, pasja i zachwyt życiem. Tego nie można kupić w perfumerii, nie można zamknąć w słoiczku kosmetyku ani sprzedać w postaci tabletki. To jest życie, które pulsuje wewnątrz i z nas emanuje". Czy istnieje recepta, by odnaleźć tak emanujące piękno? Maciąg odpowiedzi stara się udzielić na kartach swojej książki "Smak szczęścia, czyli o dietach, modzie, medytacji i kąpieli w płatkach róż".

- Odczarowuję słowo dieta. Jego źródłosłów jest bardzo szeroki i dotyczy stylu życia. Odżywianie jest tylko elementem tego stylu życia – mówi w Czwórce modelka. – W szaleństwie naszych czasów doprowadziliśmy diety do czegoś bardzo dziwnego. W świecie mody i dbania o urodę jestem od wielu lat i przeżyłam niesamowite mody na diety. To historie, że nie wolno jeść bananów, później, że trzeba; że nie wolno jeść masła, później, że należy – opowiada Maciąg. Podkreśla, że diety serwowane nam przez gwiazdy Hollywood i dietetyków są przerażające.

Gość audycji "Pod lupą" proponuje powrót do natury i zdrowego rozsądku. – W naturze jest wszystko, czego potrzebujemy, a bardzo jej nie doceniamy – mówi. W książce podaje bardzo proste przepisy, łatwe do przygotowania w domu, które sama sprawdziła. – Staram się odczarować tak proste rzeczy jak potrawy z buraka. Są fantastyczne – przekonuje.

- Uwielbiam zbierać zioła. Może jestem trochę dziwaczna, w maju biegam z nożyczkami po łące i obcinam pokrzywy, którą suszę – mówi Agnieszka Maciąg. Dodaję, że lubi też kiszenie ogórków i zbieranie oraz suszenie płatków róż.

Więcej o zdrowym stylu życia, dietach i ich związku ze światem mody więcej dowiedzieć się można z dźwięku audycji.

pg

Czytaj także

Jak statki na nieeebie...

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2011 13:12
W 1992 roku pół Polski nuciło refren przeboju grupy De Mono. Zespół w cuglach wygrywał wszelkie muzyczne plebiscyty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie tak łatwo fotografować modelkę

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 22:00
Czy w domowych warunkach można zrobić zdjęcie jak z magazynu mody? Zdradzamy tajniki profesjonalnych sesji zdjęciowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Urodziłeś się wiosną? Możesz chorować częściej

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 15:18
Jak wynika z najnowszych badań, dzieci urodzone wiosną są bardziej narażone na zachorowania, niż te które urodziły się jesienią. Czy pora roku może mieć wpływ na nasze zdrowie?
rozwiń zwiń